Çözüldü MSI RX 5700 XT Gaming X oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhombeuz

Decapat
Daha fazla  
Her yerde okumama herkesin uyarmasına rağmen gittim bu kartı aldım. Sonucunda bende aynı sorunları yaşamaktayım. Far Cry 5 girdiğimde PC reset atıyor ya da masaüstüne donuyor. Masaüstüne döndüğünde 1. resimdeki gibi ses sürücü hataları geliyor. Bir bağlantısı var mı sesle bu atmaların?

AMD Radeon Software programı ile fan kontrolü yapıyorum. 78 derece de fan açmayacak şekilde bir "global ayar" yapılmış. Gerçekten hayretler içerisindeyim.
Şu anda AMD Radeon Software programı da düzgün çalışmıyor. Fan ayarı yapmama rağmen ayarlar tekrar tekrar global ayarlara dönüyor.

Bu sorunları nasıl çözeceğim kartı iade de edemiyorum. 14 gün dolmadı ancak kartı sonuçta kasaya montaj yaptım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    357,9 KB · Görüntüleme: 174
Her gördüğümde söylüyorum. RX 5*** serisi alınmaz diye. İade talep edip RTX serisinden bir kart alın.
Ben de 5700XT alacaktım, bu sorunlardan dolayı almadım.

DLSS 2.0 gibi RTX kartlara resmen çağ atlatan bir teknolojiyi barındıran NVIDIA dururken AMD alan kişiler bu sorunlarla uğraşmaya mahkum maalesef. Eskiden F/P olarak alınırdı ama DLSS 2.0'dan sonra o albeniside bitti AMD'nin. RTX 2060 4K Death Stranding'i 75-80 sabit FPS ile oynatıyor, ayrıca Driver sorunuda yok :)

Son düzenleme:
Nerede o AMD almayın dediğimde beni linç eden, 2070 Super ile kafa kafaya deyip te bana kafa tutan arkadaşlar ????

Geçmiş olsun hocam. Driver sorunu belli ki..
Ben zamanında bu sorunlardan bahsederken beni birçok kişi linç etmişti. AMD düşmanı bile ilan etmişlerdi. Artık ekran kartı karşılaştırmalarına uzaktan bakıyorum. Sadece sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum o kadar. İnanın gerek yok. Fanboy kesim ile uğraşmaya değmez.
Gaming X 5700'de de bu sorunlar var mıdır hocam?
Bu sorunların yaşanması sizde de olacağı anlamına gelmez ama yaşanan sorunlar ortada. Açılan konular ortada. Tercih sizin.

Gaming X 5700'de de bu sorunlar var mıdır hocam?
Hocam genel olarak RX 5000 serisi hatalı. Evet sorunsuz kullanan kullanıcılar da var ama değmez risk almaya, çoğunluk bu tarz sorunlarla karşılaşıyor.
Oyun çökmesi, Mavi ekran, Durup dururken monitör kapanması, Görüntü aygıtı sürücüsü yanıt vermeyi kesti vs.
Şahsen 1 sene~ olmuş kart piyasaya çıkalı, herkes yazılımsal sorun olduğunu söylüyor fakat ben işin donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yazılımsal olsa AMD gibi bir firma 1 senede bu işin içinden çıkardı çok rahatlıkla. Dediğim gibi, risk almaya hiç gerek yok.

Ben 6 yıl kadar AMD kullandım R9 270 (2016) serisinden beri, AMD tercih edecektim yine RX 5700XT,sonra RTX 2070 Super'de karar kıldım, uygun fiyata RTX 2060 OC modeli buldum ucuza direkt bunu aldım, memnunum.
Ben zamanında bu sorunlardan bahsederken beni birçok kişi linç etmişti. AMD düşmanı bile ilan etmişlerdi. Artık ekran kartı karşılaştırmalarına uzaktan bakıyorum. Sadece sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum o kadar. İnanın gerek yok. Fanboy kesim ile uğraşmaya değmez.
Aynen dostum, aynı şey benim de başıma geliyor, gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda. Hiç polemiğe girmeyip al o zaman diyorum. Madem soruyorsun neden hala ısrarla sorunlu kartı savunuyorsun?

Hocam genel olarak RX 5000 serisi hatalı. Evet sorunsuz kullanan kullanıcılar da var ama değmez risk almaya, çoğunluk bu tarz sorunlarla karşılaşıyor.
Oyun çökmesi, Mavi ekran, Durup dururken monitör kapanması, Görüntü aygıtı sürücüsü yanıt vermeyi kesti vs.
Şahsen 1 sene~ olmuş kart piyasaya çıkalı, herkes yazılımsal sorun olduğunu söylüyor fakat ben işin donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yazılımsal olsa AMD gibi bir firma 1 senede bu işin içinden çıkardı çok rahatlıkla. Dediğim gibi, risk almaya hiç gerek yok.

Ben 6 yıl kadar AMD kullandım R9 270 (2016) serisinden beri, AMD tercih edecektim yine RX 5700XT,sonra RTX 2070 Super'de karar kıldım, uygun fiyata RTX 2060 OC modeli buldum ucuza direkt bunu aldım, memnunum.

Aynen dostum, aynı şey benim de başıma geliyor, gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda. Hiç polemiğe girmeyip al o zaman diyorum. Madem soruyorsun neden hala ısrarla sorunlu kartı savunuyorsun?
3200 civarında almıştım hocam ne tavsiye edersiniz bu fiyatlarda?

Hocam inanın şuan ki piyasayı hiç bilmiyorum. Ben 2500₺'ye 0km Asus Rog 2060 OC aldım, kendimden örnek vermem gerekirse.
Tahminimce 3200₺~ civarlarına 2060 Super biraz da zorlarsan 2070 gibi kartlar bulabilirsin. Tabi bütçeye ufak çaplı eklemeler yapman gerekebilir. Ama inan buna değer, sorun yaşamazsın, kafan rahat olur.

Aslında olay sahip oldukları markanın eleştirilmesini kaldıramıyorlar. Bazı kesim ise sahip olmadığı halde babasının malı gibi savunuyor. Kendisi hiç sorun yaşamadığı için süper kaliteli zannediyor ve toz kondurmuyor kullandığı markaya. Kendince egosunu tatmin ediyor. Dediğim gibi bu kişileri görünce hemen uzaklaşmak lazım. Bırakın kendi egosunu tatmin etsin. Hayır yani bende AMD ekran kartı kullanıyorum. Hayatımda kullandığım tek NVIDIA kartı 2004 yılında alınan bilgisayarın içindeki Geforce FX 5200 ekran kartıydı. Beni ısrarla AMD düşmanı ilan etmeye devam ediyorlar. :D
Diğer konunuzdaki yazıları da gördüm. Pek iade etmeye hevesli değilsiniz sanırım. Yani tercih sizin. Yine diyorum bu sorunların sıkça yaşanması sizde de illa yaşanacak anlamına gelmez. Ama bu kronik problemlerin yaşanma olasılığı da var. Bu tarz kronik problemler marka model ayırt etmiyor.

Geri
Yukarı