MSI RX470 8G siyah ekran sorunu

kadirsarikaya

Kilopat
Daha fazla  
3 yıl önce aldığım sistemim bu aralar yoldan çıkıyor gibi. 1 ay önce ekranıma siyah ekran gelmeye başladı bundan önce de görüntülerde yırtılma gibisinden bir şeyler oluyordu. Bende bunun üzerine temiz bir format atmaya karar verdim ve format attım. Ardından ekran kartımın güncel sürücüsünü (Adrenalin 2019 Edition 19.10.1) yükledim. Sürücünün kurulumunun tamamlanmasıyla tekrardan 3-4 saniyelik siyah ekranlar başıma bela oldu. Apex legends'de FPS drop yaşıyordum. Ekran kartının sürücüsü kaldırınca oyunda FPS değerimin yükseldiğini gördüm. Sizce sorun nedir? Değerli yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Sistem
MSI RX470 8G
I3 6100
ASUS B150M PRO GAMING
Sistemin garantisi bitti.

Ben RX 460 kullanıyorum, Siyah ekran sorununu çözdüm ve çözümle alakalı 31 ekim'de video hazırladım, Sizin ve başkalarının işine yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben RX 460 kullanıyorum, Siyah ekran sorununu çözdüm ve çözümle alakalı 31 ekim'de video hazırladım, Sizin ve başkalarının işine yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam şimdilik siyah ekran sorunu ortadan kalkmış gibi yine de çok teşekkür ederim.

Sürekli 1750'de çalışırsa mefta olur o ekran kartı haberiniz olsun.

Sürekli 1750'de çalışırsa mefta olur o ekran kartı haberiniz olsun.
1 Senedir kullanıyorum sıkıntı olmadı. Orjinal ayar'da oyun oynatmıyor, siyah ekran veriyor ve çöküyor. başka hiçbir yerde çözümü yok bunun, Sadece benim bulduğum çözüm var. sıcaklık değerleri herşey normal. neden mefta oluyormuş açıkla, tabi teknik bilgin varsa.

1 Senedir kullanıyorum sıkıntı olmadı. Orjinal ayar'da oyun oynatmıyor, siyah ekran veriyor ve çöküyor. başka hiçbir yerde çözümü yok bunun, Sadece benim bulduğum çözüm var. sıcaklık değerleri herşey normal. neden mefta oluyormuş açıkla, tabi teknik bilgin varsa.
Isınmadan dolayı mefta olur. O bobinler belli bir zaman sonra o sıcaklığa dayanamaz. Tabi benim soğutmam iyi diyorsanız bir şey diyemem. Sizin yaptığınız sadece çekirdek hızını en yükseğe çekmek.

Isınmadan dolayı mefta olur. O bobinler belli bir zaman sonra o sıcaklığa dayanamaz. Tabi benim soğutmam iyi diyorsanız bir şey diyemem. Sizin yaptığınız sadece çekirdek hızını en yükseğe çekmek.
Çekirdek hızı değil benim ayar yaptığım bellek hızı daha onu bilmiyorsun yaptığım ayarda sadece 3-4 derece artma oluyor bu ayarı yaptığımda abartı bir artış olmuyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı