MSI RX580 Armor chipset tamiri

Abbas Acar

Hectopat
1 Buçuk yildan az süredir kullanıyorum ekran kartımı yanlışlıkla ekran kartının üzerindeki stickeri soktuğum için garanti dışı kaldı bir bilgim yoktu.
İlk defa ekran kartım arıza verdi, bilgisayarı açtığımda bir süre sonra ekran no signal oluyor fakat kasa çalışmaya devam ediyordu bu sorunu internette araştırdığımda chipset sorunu olarak buldum.
Ekran kartımı nerede tamir edebilirim garanti servispoint benden chipset tamir edilirse tamir ücreti dahil 1500 üstü fiyat çıkardılar. Ben de bunu yaptıran yaptırmam neredeyse ekran kartım ile aynı değerde.
İstanbul içi tamir edebilecegim rahatlıkla guvenebilecegim bir yer var mı?
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Sevgilerimle abbas acar,

Teknik Takip diye bir abimiz var, youtube kanalı da var. Bir inceleyin isterseniz. Çoğu arıza sanıldığı gibi chipset olmayabiliyormuş.

1 Buçuk yildan az süredir kullanıyorum ekran kartımı yanlışlıkla ekran kartının üzerindeki stickeri soktuğum için garanti dışı kaldı bir bilgim yoktu.
İlk defa ekran kartım arıza verdi, bilgisayarı açtığımda bir süre sonra ekran no signal oluyor fakat kasa çalışmaya devam ediyordu bu sorunu internette araştırdığımda chipset sorunu olarak buldum.
Ekran kartımı nerede tamir edebilirim garanti servispoint benden chipset tamir edilirse tamir ücreti dahil 1500 üstü fiyat çıkardılar. Ben de bunu yaptıran yaptırmam neredeyse ekran kartım ile aynı değerde.
Sevgilerimle abbas acar,

Hocam öncelikle şu önerimi deneyin. Ekran kartınıza uygun VBIOS bulup flashlayın. %50 ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Teknik Takip diye bir abimiz var, YouTube kanalı da var. Bir inceleyin isterseniz. Çoğu arıza sanıldığı gibi chipset olmayabiliyormuş.

RX 580 8 GB ekran kartımı verdım onlara, faz eksıklıgı diye tamır ettıler, 1 hafta sonra anormal bir şekilde -hızlı fan çalışmasından da anlamam gerekirdi aslında- ekran kartım yandı fakat sorunu kendilerinden bilmediler. Gereksiz bir yer sakın, teknik takibe vermeyin.

Sevgilerimle abbas acar,
Aynı sorunu bugün yaşıyorum nasıl çözdün bana yardımcı olabilir misin?

Geri
Yukarı