MSI RX590 undervolt yapma

vonnc

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar efenim. Forumda birçok RX590 modeli için başlık var fakat her kartın aynı değerlere sahip olmayacağını düşündüğümden dolayı MSI kartlar için olanını bulamadım ne yazık ki. R5 2600 işlemcim ve MSI RX590 Armor OC ekran kartım var. Daha önce ekran kartı ısınıp kendini kapattığı için daha basitiğime geldiğinden dolayı gputweak programında MHz düşürmüştüm fakat stabil çalıştığını düşünmüyorum. Şimdi kasaya birkaç upgrade yapıp (ses kartı vb) formatladıktan sonra ekran kartıma undervolt ve downclok yapmak istiyorum. Sizce formattan sonra hangi program ile değerleri ne kadar indirmeliyim? Bu işlemlerden sonra herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar formattan sonra yaptığım MHZ ayarı sıfırlanacak mı yoksa eski değerine getirip mi formatlayayım?

Bazen kendi kendine de sıfırladığı oluyor. O yüzden profili kaydedip sıfırlandıgı zaman direkt yükleyebiliyorsun.
Ben de bu sorunu yaşıyorum. Her bilgisayarı kapatıp açtığımda sıfırlanıyor. Hızlı başlat kapalı olduğu halde. Sorunu çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı