MSI servispoint Coil Whine süreci

emre.sahin

Hectopat
Daha fazla  
IMG_20200727_194147.jpg

IMG_20200727_193924.jpg

Arkadaşlar merak edenler için MSI servispoint ile sürecimi anlatmak istiyorum Sinerji'den aldığım MSI GTX1660 Super Gaming X ekran kartımda Coil Whine sorunu vardı. Servise vermeye çekiniyordum sorun yok deyip geri gönderirler diye. Sonra elden götürüp verdim 2 gün sonra değişim/iade çıktı. Çok mutlu oldum neyse satıcıya yenisini gönderin dedim gelin görün ki bana mı denk geldi 😂 yeni gelen üründe de birebir aynı sorun çıktı. Öyle üzüldüm ki sonuçta bana bedava vermiyorlar bunu paramla alıyorum ve neden kusurlu ürünü kullanayım kullanmak zorunda kalayım dedim ve bu sefer paketleyip MNG ile servispoint tekrar gönderdim. Aradan 2 hafta geçti ve 2. sefer değişim/iade onayı verdiler bu konuda beni mağdur etmediler sonuç iade paramı geri aldım. Yani demem o ki böyle sorununuz varsa gönderin derim beni mağdur etmediler sizde hakkınızı arayın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine çok aşırı olmadıkça bence göz ardı edilebilir. Çünkü art arda aldığın 4 5 kartta da aynısı olabilir, tamamen piyango. Sevindim adına hocam.

Coil Whine sorun çıkarmaz diyenler var fakat bu %100 sorun çıkarmaz anlamına gelemez sonuç olarak üretim hatası ve normal olmayan olmaması gereken bir sorun tam yükte hiçbir ses çıkarmaması gerek.
Benim güç kaynağım Corsair VS550W acaba PSU kaynaklımı ekran kartım CW yapıyor diye düşündüm ama öyle olsaydı servis değişim yapmazdı servistede aynı sesi çıkarmış.
Ekran Alıntısı.PNG
Arkadaşlar konuda bildiğiniz üzere 2 kez Coil Whine sorunlu ekran kartını iade almıştım Vatan Bilgisayar'dan resimdeki ürünü yeni aldım ve ilk işim Coil Whine testi yapmak oldu şükürler olsun ki bunda sorun yok gram ses yok Coil Whine belasından kurtuldum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı