MSI Servispoint nasıldır?

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Arkadaşlar, herkese iyi günler. MSI marka bir laptopum bulunmakta. Garantisinin bitmesine 7 ay var. İlk defa temizlik, macun değişimi için servise göndermek istiyorum. İstanbul'dan uzak bir ilde yaşamaktayım. MSI Servispoint nasıldır ve ürünüm tahmini kaç günde elime ulaşır?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan MSI anakart satın almıştım. 1 sene sonra arızalandı. Vatan'a götürdüm ve anakartı Servispoint'e gönderdiler. Yanlış hatırlamıyorsam 20-30 gün sonra geri geldi, ben de biraz geç gitmiş olabilirim almaya. Yoğunluktan dolayı geç gelmiş olabilir. B450 bir anakartım vardı ve belli ki tamir edilemeyecek durumdaydı. Bana MSI'ın en iyi B450 anakartını verdiler değişim olarak. Bu sebeple ben memnun kaldım.

Açık konuşayım, benim tecrübem gayet iyiydi ancak internette Servispoint ile çok ama çok şikayet var. Özellikle dizüstü cihazlar ve ekran kartları konusunda. Bu sebeple çizgisiz bir müessese olduğunu düşünmekteyim. Ne olacağı belli olmaz yani. Ama korkutmayayım, memnuniyetsiz kullanıcılar kadar memnun olanlar da mevcut. Belki de memnuniyetsiz kullanıcıların büyük bir çoğunluğu kendileri ile alakalı problem olduğu için servis hizmetine laf etmekte.

Size önerim böyle bir konu için servisle uğraşmamak olacaktır. Biraz cesaret ve uzmanlığınız varsa YouTube videolarını takip ederek cihazı açabilir ve dikkatli bir şekilde temizlik ve macun değişimini kendiniz yapabilirsiniz.

Tabi diğer forum kullanıcılarının deneyimlerini de okumanızı tavsiye edeceğim.

3 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan MSI anakart satın almıştım. 1 sene sonra arızalandı. Vatan'a götürdüm ve anakartı Servispoint'e gönderdiler. Yanlış hatırlamıyorsam 20-30 gün sonra geri geldi, ben de biraz geç gitmiş olabilirim almaya. Yoğunluktan dolayı geç gelmiş olabilir. B450 bir anakartım vardı ve belli ki tamir edilemeyecek durumdaydı. Bana MSI'ın en iyi B450 anakartını verdiler değişim olarak. Bu sebeple ben memnun kaldım.

Açık konuşayım, benim tecrübem gayet iyiydi ancak internette Servispoint ile çok ama çok şikayet var. Özellikle dizüstü cihazlar ve ekran kartları konusunda. Bu sebeple çizgisiz bir müessese olduğunu düşünmekteyim. Ne olacağı belli olmaz yani. Ama korkutmayayım, memnuniyetsiz kullanıcılar kadar memnun olanlar da mevcut. Belki de memnuniyetsiz kullanıcıların büyük bir çoğunluğu kendileri ile alakalı problem olduğu için servis hizmetine laf etmekte.

Size önerim böyle bir konu için servisle uğraşmamak olacaktır. Biraz cesaret ve uzmanlığınız varsa YouTube videolarını takip ederek cihazı açabilir ve dikkatli bir şekilde temizlik ve macun değişimini kendiniz yapabilirsiniz.

Tabi diğer forum kullanıcılarının deneyimlerini de okumanızı tavsiye edeceğim.
Daha önce birçok laptop açtım hocam. Temizliklerine, macun sürme işlemlerini de yaptım. Ancak kasayı açarsan garantisi gider diyen arkadaşlar gördüm o yüzden güvenemedim

Daha önce birçok laptop açtım hocam. Temizliklerini, macun sürme işlemlerini de yaptım. Ancak kasayı açarsan garantisi gider diyen arkadaşlar gördüm o yüzden güvenemedim.
Ben ilk defa yapacaksınız sandım, tecrübeliyseniz sorun yok.

Evet garantinin gitme durumu birçok markada var. Ama servisten servise de değişmekte.

Birkaç yıl önce şöyle bir mesaj atılmış.

MSI cihazım var. SSD aldığım için aradım, size mi getireyim yoksa kendim mi açayım dedim. O garanti etiketi bilmeyenler ellemesin diye var, siz açın garantisi bozulmaz dediler. Ama bir yandan da etiketi mahvetmiş oldum. Bilemiyorum, inşallah işim düşmez garantiye. Bir servis elemanı bunu der, diğeri başkasını. En iyisi servise temizletmek.

Geri
Yukarı