MSI ServisPoint deneyimim

Makaleler
25
Geçen hafta MSI ServisPoint'e yolum düştü anakart yüzünden. Anakartta CPU ışığı yanma durumu vardı. İşlemci ve anakart ikisi şüpheli durumdaydı ancak anakartın garantisi devam ettiği için anakartı göndermek istedim ikisinden birini ortaya çıkarmak için ve 22 Ocak günü ServisPoint'in mail adresine durumu anlatan bir mail yazdım. Ertesi günün sabahında ücretsiz kargo koduyla beraber dönüş yaptılar ve ben de o kod ile beraber 5 Şubat'ta kargoya verdim.

6 Şubat'ta onlara ulaştı ve hemen işleme aldılar.

7 Şubat'ta ise ben tekrar mail attım anakartın durumunu öğrenmek için ve sağ olsunlar direkt dönüş yaparak anakartta bir sorun olmadığını görüntü aldıklarını söylediler. Normal karşıladım zaten işlemci ve anakarttan şüpheleniyordum ve anakartta sorun olmadığına göre demek ki işlemcinin sorunlu olduğunu anlamış oldum.

Aynı gün içerisinde kargoya verildi anakart ve ertesi gün benim elime geçti ürün. Kutu içeriğini vs kontrol ederken M.2 vidasindan birinin olmadığını fark ettim, kutu içeriğini eksiksiz koyduğum için direkt gördüm. Biraz baktım iyicene kutuya falan ama yok, kutuda her şey var bir tek M.2 yok. :D Aklıma direkt 2 tane vidadan birini fazlalık gördüler de o yüzden birini aldılar mı diye düşündüm.

8 Şubat aynı gün tekrar mail attım durumu anlatan, akşam saati olduğu için ertesi günün sabahında benden anakartın seri numarasını istediler ben de yazdım.

10 Şubat'ta ise bana vida ve somun gondereceklerini söylediler. Somun dediğim M.2 vidasinin vidalandigi şey somun, M.2 yuvasının deliklerinde bulunuyor. Aradan 1 gün geçti ve bu sabah kargoyla geldi.

Ben oldukça memnun kaldım, bayağı hızlı gelişti her şey, ister istemez böyle uğraşmayınca insan mutlu oluyor. ServisPoint hakkında geçmişte pek iyi şeyler söylenmiyordu oldukça olumsuz yorumları vardı ancak günümüzde kendilerini oldukça geliştirdiklerine inanıyorum ben. Güncel durumları için deneyimimi paylaşmak istedim. İyi Sosyaller herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı