MSI Spatium M371 CrystalDiskMark testinde düşük yazma değeri

BIOS sürümün nedir? Sadece 1 RAM takılı olsın 2.slotta. XMP veya CPU için OC vs. işlem yapıtysan iptal et.

Sanırım en son çıkan g kodlu BIOS sürü müydü 1-2 hafta önce güncelledim. XMP kapalı işlemci overclock yapmadım ama PC geldiğinden beri Core Performance Boost açıktı ben açmadım zaten OC sayılmıyor diye biliyorum. RAM'leri sökmeyi bir ara denedim güç uygulamadan çok tutmayı beceremedim elim kaydığı için RAM'leri kırarım diye korkuyorum.

Core Performance Boost disable yap. RAM'ı dikkatlice bir söküp dene. Kit olmaması buna düşük Ihtimal'de olsa neden olabilir çünkü.

Bu dediklerinizi boş bir vakitte yapacağım RAM'i tek bıraktıktan sonra ne yapacağım? Core Performance Boost'u hep mi kapalı tutacağım bir de.

Hayır sistemi test edip gelişmeleri bildireceksin. Sadece dediklerimi eksiksiz olarak yap :)

@claus kusura bakma çok meşguldüm işlemciye yakın olan yani 1. slottaki RAM'i söktüm. Core Performance Boost'u kapattım şimdi ne yapmalıyım.

@claus

@claus bakar mısın?

Son düzenleme:
Dediklerim değişmiyor yinede :)
RAM'ler kit olmadığı için yüksek ihtimal doğru tahmin etmişim.
Yinede RAM'leri takıp memtest86 ile bellek testi yap. Memtest sonucu temiz çıkarsa söktüğün RAM kullanma, sistemte takılı olan RAM'in aynısından alıp kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı