MSI Stealth 15M hakkında düşüncelerim

Qertzy

Hectopat
Bendeki model i7 11375h ve RTX 3060 bulunduran.

Artıları:
1. Laptop çok serin çalışıyor ekran kartı ve işlemci yüksek yüzdede kullanılmasına rağmen 80 dereceyi geçmiyorlar.
2. Kasası çok kaliteli.
3. Hem hafif hem ince olduğundan taşıması kolay.

Eksileri:
1. Fanlar çok gürültü yapıyor.
2. İşlemci bazı oyunlarda ekran kartına darboğaz yapıyor.
3. Hoparlör kalitesi cidden çok kötü.

Benim kullanım deneyimlerim:
Ben çok oyun oynayan biri değilim o yüzden darboğaz yapması bana bir sıkıntı yaratmadı. Yazılımla uğraşan ve haftanın 3 günü şehir değiştirdiğim için hafif ve ince olması çok işime yarıyor.

Kimler almalı:
İş ve yazılımla uğraşıp çok seyahat edenler.

Kimler almamalı:
Oyun performansına önem verenler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki model i7 11375h ve RTX 3060 bulunduran.

Artıları:
1. Laptop çok serin çalışıyor ekran kartı ve işlemci yüksek yüzdede kullanılmasına rağmen 80 dereceyi geçmiyorlar.
2. Kasası çok kaliteli.
3. Hem hafif hem ince olduğundan taşıması kolay.

Eksileri:
1. Fanlar çok gürültü yapıyor.
2. işlemci bazı oyunlarda ekran kartına darboğaz yapıyor.
3. hoparlör kalitesi cidden çok kötü.

Benim kullanım deneyimlerim:
Ben çok oyun oynayan biri değilim o yüzden darboğaz yapması bana bir sıkıntı yaratmadı. Yazılımla uğraşan ve haftanın 3 günü şehir değiştirdiğim için hafif ve ince olması çok işime yarıyor.

Kimler almalı:
İş ve yazılımla uğraşıp çok seyahat edenler.

Kimler almamalı:
Oyun performansına önem verenler.

17K. :')

İşlemci frekansı kısılmış bir model mi? Normal şartlarda darboğaz olmaması lazım. Oyun testlerini cihaz prize takılı şekilde mi yapmıştın? Bu tarz dizüstü bilgisayarlarda ses yazılımları oluyor, o aktifken de kötü mü ses?

İşlemci frekansı kısılmış bir model mi? Normal şartlarda darboğaz olmaması lazım. Oyun testlerini cihaz prize takılı şekilde mi yapmıştın? Bu tarz dizüstü bilgisayarlarda ses yazılımları oluyor, o aktifken de kötü mü ses?

Şarjda Arkham night Ultra'da test ettim. Arada ekran kartı 60'lara düşüyordu.

İşlemci kullanımı yoğun olan güncel oyunlarda duruma bakmak lazım. Yeni BF, CoD oyunları, AC Valhalla, Cyberpunk 2077 tarzı hem işlemciyi hem de ekran kartını zorlayacak oyunlar daha iyi fikir verebilir. Bu oyunlarda işlemci %100 seviyelerine çıkıp, ekran kartı düşük değerlerde kalıyorsa o zaman net bir şey söylenebilir.

İşlemci kullanımı yoğun olan güncel oyunlarda duruma bakmak lazım. Yeni BF, CoD oyunları, AC Valhalla, Cyberpunk 2077 tarzı hem işlemciyi hem de ekran kartını zorlayacak oyunlar daha iyi fikir verebilir. Bu oyunlarda işlemci %100 seviyelerine çıkıp, ekran kartı düşük değerlerde kalıyorsa o zaman net bir şey söylenebilir.

Anladım onlarla da test edeceğim.

Şarjda Arkham night Ultra'da test ettim. Arada ekran kartı 60'lara düşüyordu.

Ultra'da ekran kartı kullanımı düşerse darboğaz anlamına gelmez. Tam darboğaz anlaşılması için tüm ayarlarda denemen lazım. Aynı anda işlemci kullanımını da izlemen lazım.

2 saat sonra Cyberpunk testini paylaşacağım.
Cyberpunk testinde her şey Ultra'da DLSS kalitede darboğaz yapmadı ekran kartı %100 işlemci ise %60'larda seyretti ortalama 40 FPS aldı.
Bu laptoptan hiçbir şey anlayamadım. Wolfenstein the New colossus testinde her şey Ultra'da ekran kartı kullanımı %100, işlemci kullanımı %20, ortalama FPS 180 çıktı. Niye her oyunda işlemci bu kadar farklı kullanım sergiliyor?

Son düzenleme:
4/8 olması darboğaz yapacağı anlamına gelmiyor. İşlemci yüksek frekanslara çıkabildikten sonra problem olmaz.

Geri
Yukarı