MSI Suprım X RTX 3080 vs. Nitro Plus RX 6800 XT

jamesclean

Centipat
Arkadaşlar selamlar. Tam 1 yıl önce sorularıma ve sorunlarıma verdiğiniz yanıtlar ve fikirler sayesinde (ki bunlar için çok müteşekkirim) toplamaya başladığım sistemimin, aldığım kısmı aşağıdadır:

CPU: AMD Ryzen7 3800X 3.9GHz-4.5GHz
Mobo: MSI X570A-PRO 4400 MHz.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600 MHz CL18 DDR4 Dual kit RAM
SSD: XPG SX8200 PRO 512 GB.
HDD: Seagate Barracuda 2TB cache: 256MB.
Case: Dark Guardian Pro.
PSU: FSP Hydro G 80+Gold 850 Watt
Monitör: ASUS TUF VG27wq 27" Curved 1ms 165 HZ 2K.
Keyboard: Gamepower saber RGB Red Switch.
Mouse: Bloody TL80 Terminator laser multi Core metal ayak 8200CPI.

Anlayacağınız yüzdüm ve kuyruğuna geldim. :) bütçem 12-13000 Max. (Ya 3080'ya da 6800XT düşünüyorum)
Soruma gelecek olursak başlığımdaki gibi bir ikilemdeyim. Sistemimi, beni ve oğlumu uzun zaman üzmeden kasmadan yani uzun bir süre parça değişimine gerek olmaksızın ilkesiyle toplamış biri olarak(parça yükseltme olabilir), bu 2 model veya daha başka önerilerinizi sunarsanız çok mutlu olacağım.
Bu arada ışın izleme olmazsa olmazım değildir. Sadece uzun süre keyifle, takılmadan, kasmadan zevkini çıkaracak ekran kartı istiyorum.

Bu konuda değerli yorumlarınızı rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar...

Arkadaşlar selamlar. Tam 1 yıl önce sorularıma ve sorunlarıma verdiğiniz yanıtlar ve fikirler sayesinde (ki bunlar için çok müteşekkirim) toplamaya başladığım sistemimin, aldığım kısmı aşağıdadır:

CPU: AMD Ryzen7 3800X 3.9GHz-4.5GHz.
Mobo: MSI X570A-PRO 4400 MHz.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600 MHz CL18 DDR4 Dual kit RAM.
SSD: XPG SX8200 PRO 512 GB.
HDD: Seagate Barracuda 2TB cache: 256MB.
Case: Dark Guardian Pro.
PSU: FSP Hydro G 80+Gold 850 Watt.
Monitör: ASUS TUF VG27wq 27" Curved 1ms 165 HZ 2K.
Keyboard: Gamepower saber RGB Red Switch.
Mouse: Bloody TL80 Terminator laser multi Core metal ayak 8200CPI.

Anlayacağınız yüzdüm ve kuyruğuna geldim. :) bütçem 12-13000 Max. (Ya 3080'ya da 6800XT düşünüyorum)
Soruma gelecek olursak başlığımdaki gibi bir ikilemdeyim. Sistemimi, beni ve oğlumu uzun zaman üzmeden kasmadan yani uzun bir süre parça değişimine gerek olmaksızın ilkesiyle toplamış biri olarak(parça yükseltme olabilir), bu 2 model veya daha başka önerilerinizi sunarsanız çok mutlu olacağım.
Bu arada ışın izleme olmazsa olmazım değildir. Sadece uzun süre keyifle, takılmadan, kasmadan zevkini çıkaracak ekran kartı istiyorum.

Bu konuda değerli yorumlarınızı rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar...

Yüksel çözünürlükte RX 6800 XT çok kötü 3080 öneririm.

Şahsen yaklaşık 2 aydır ASUS TUF 3080 OC Edition kullanıyorum. Oldukça memnunum. Bahsettiğiniz iki karttan da şahsen ben yine 3080 seçerdim. İki kart da yüzüstü bırakmayacaktır bence. Şimdiden hayırlı olsun umarım uzun yıllar sıkıntısız kullanırsınız :)

Yüksel çözünürlükte RX 6800 XT çok kötü 3080 öneririm.
Merhaba eklemeyi unuttum sadece monitörüm olan 2k bana yeterli.Yani o çözünürlük aralığı benim için kafi
Şahsen yaklaşık 2 aydır ASUS TUF 3080 OC Edition kullanıyorum. Oldukça memnunum. Bahsettiğiniz iki karttan da şahsen ben yine 3080 seçerdim. İki kart da yüzüstü bırakmayacaktır bence. Şimdiden hayırlı olsun umarım uzun yıllar sıkıntısız kullanırsınız :)
Çok teşekkür ederim..:)

Son düzenleme:
3080 suprim X gerçekten çok tatlı bir kart. Alternatif olarak 3080 gamerock önerebilirim. Palit 3000 serisinde özellikle gamerock modelinde ROG STRIX'e yakın bir soğutma kapasitesi sunuyor.

Geri
Yukarı