MSI Trio RTX 3080 Ti vs ROG RX 6900 XT

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti Waterforce WB Xtreme Edition SLI olarak kullanmaktaydık. Şimdi bu 2 emektarı satıp yerine bu 2 modelden birini takıcaz. Sıvı soğutmalı olduğu için 6900XT daha sıcak bakıyoruz. Teşekkür ederim herkese.
Hocam eğer RTX, DLSS gibi teknolojilere ilginiz ve alakanız var ise kullanmak istiyorsanız 3080 aradaki 3 Bin TL'lik farka değecektir fazlasıyla ha eğer yok ben RTX istemiyorum diyorsanız 6900XT hemen hemen aynı performansı gösterir 3080'e göre aralarında maksimum 15-20 FPS fark olur.
Gündüzleri genç bir kardeşimiz oyun amaçlı kullanıyor, akşamları babası 3D Tasarım, Modelleme ve çizim için kullanıyor.
O zaman ben olsam NVIDIA tercih ederdim gerçi 3D Tasarım, modelleme vs işlemlerde genelde QUADRO kartlar tercih edilir ama 3080 de iş görür fazlasıyla.

Hocam eğer RTX, DLSS gibi teknolojilere ilginiz ve alakanız var ise kullanmak istiyorsanız 3080 aradaki 3 Bin TL'lik farka değecektir fazlasıyla ha eğer yok ben RTX istemiyorum diyorsanız 6900XT hemen hemen aynı performansı gösterir 3080'e göre aralarında maksimum 15-20 FPS fark olur.

O zaman ben olsam NVIDIA tercih ederdim gerçi 3D Tasarım, modelleme vs işlemlerde genelde Quadro kartlar tercih edilir ama 3080 de iş görür fazlasıyla.

Yetmediği Noktada RTX 5000'li Workstation bir kasamız daha var zaten Ancak Lokasyon olarak farklı noktalarda olduğu için Hem oyun hem de ufak çaplı tasarım ihtiyacını Hali hazırdaki sistemler gidermek niyetimiz.

Yetmediği noktada RTX 5000'li workstation bir kasamız daha var zaten ancak lokasyon olarak farklı noktalarda olduğu için hem oyun hem de ufak çaplı tasarım ihtiyacını hali hazırdaki sistemler gidermek niyetimiz.

O zaman sıvı soğutmalı modeli alabilirsiniz hem serin çalışır hem de FPS olarak birebir aynı diyebiliriz tek eksisi RTX onu da aranızda konuşursunuz ihtiyaç var mı diye.

Yetmediği Noktada RTX 5000'li Workstation bir kasamız daha var zaten Ancak Lokasyon olarak farklı noktalarda olduğu için Hem oyun hem de ufak çaplı tasarım ihtiyacını Hali hazırdaki sistemler gidermek niyetimiz.
Tamamdır arkadaşında dediği gibi artık aralarında kalan tek fark RTX bu sistemle oyun oynayacak arkadaş RTX açmak istiyor mu ona danışın eğer öyle bir ihtiyacı var ise RTX3080'i tercih edin yok ise 6900XT alabilirsiniz.

4-5 Yılda bir Ekran kartı değiştiriyoruz. Genelde Strateji ve Simülasyon ağırlıklı oyunlar tercih ediliyor.
Hocam incehesap.com da şuanda 3080 Ti 23K. Neredeyse 6900XT ile aynı para, bir değerlendirin isterseniz.
20K'ya Trio modelini bulamadım çünkü. Yurtdışından alacaksınız galiba.

Ray tracing sadece NVIDIA'ya has bir özellik değil, biliyorsunuz değil mi? 6900XT'de de Ray tracing açılabilir. Ray tracing NVIDIA'nın bulduğu bir teknoloji falan değil, sadece bir teknoloji ve AMD tarafında da kullanılabiliyor.

DLSS Nvidia'ya has, ona bir şey diyemem. Onun da AMD tarafında FidelityFX adında bir teknolojisi mevcut.

Geri
Yukarı