MSI ürün kaydında garanti kodu istemesi

Deepcx

Kilopat
Merhaba, MSI laptopumun ürün kaydını yaptım. Ardından garantiyi uzatmak için anketlerini de doldurdum. Fakat benden garanti kodu istiyorlar, aynı zamanda "etkin parola" da. Garanti kodunu herhangi bir yerde bulamadım, nereden bulabilirim bilen var mı? Ve etkin paroladan kastı kayıt olurken kullandığım parola mı?

Merhaba, MSI laptopumun ürün kaydını yaptım. Ardından garantiyi uzatmak için anketlerini de doldurdum. Fakat benden garanti kodu istiyorlar, aynı zamanda "etkin parola" da. Garanti kodunu herhangi bir yerde bulamadım, nereden bulabilirim bilen var mı? Ve etkin paroladan kastı kayıt olurken kullandığım parola mı?

Ben şubatta almıştım MSI ekstra 3 ay garantiyi de aktifleştirdim. Tam hatırlamıyorum ama cihazın alındığı tarih, seri numarası, fatura görseli vb. bilgiler istemişti sitede. Garanti kodu ya da etkin parola hatırlamıyorum sadece en başta MSI sitesine kullanıcı kaydı yaptım sonra istenen bilgileri girdim

Son düzenleme:
Dragon Center'a girdiğinizde cihazlarım kısmındaki ürününüzün garanti durumu standart yazıyorsa 3 ay garanti aktifleşmemiştir.

Dosya Ekleri

• MSI.JPG
    MSI.JPG
    34 KB · Görüntüleme: 315
Son düzenleme:
Dragon Center'a girdiğinizde cihazlarım kısmındaki ürününüzün garanti durumu standart yazıyorsa 3 ay garanti aktifleşmemiştir.

Dragon Center'da öyle bir bölüm göremedim muhtelemen siz Windows Store'daki sürümü kullanıyorsunuz. Ancak MSI sitesine giriş yaptığımda garanti durumuna standart + 3 ay garanti yazıyor

Dosya Ekleri

• 5794A717-C16A-48A8-ACBC-7B907C678501.jpeg
    5794A717-C16A-48A8-ACBC-7B907C678501.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 555
Dragon Center'da öyle bir bölüm göremedim muhtelemen siz Windows Store'daki sürümü kullanıyorsunuz. Ancak MSI sitesine giriş yaptığımda garanti durumuna standart + 3 ay garanti yazıyor
Hocam siteye girdim, sizde yazan ''+3ay'' bende yazmıyor. ''Warranty Upgrade''e bastığım zaman da işte görseldeki gibi ''Garanti Kodu'' ve ''Etkin Parola'' istiyor.
Garanti kodu ya da etkin parola hatırlamıyorum sadece en başta MSI sitesine kullanıcı kaydı yaptım sonra istenen bilgileri girdim
Yani bunları istiyor siz nasıl yaptınız merak ediyorum gerçekten.

Dosya Ekleri

• t1.png
    t1.png
    20 KB · Görüntüleme: 220
  • t2.png
    t2.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 280
Hocam siteye girdim, sizde yazan "+3ay" bende yazmıyor. "Warranty Upgrade"e bastığım zaman da işte görseldeki gibi "Garanti Kodu" ve "Etkin Parola" istiyor.

MSI sitesinde kayıt oluşturduktan sonra ana menüde promosyon kısmı var sanki oradan mı seçmiştim de eklemiştim tam hatırlamıyorum inanın ama ben bu dediğiniz bilgileri girmedim eminim. Hatta bir puan sistemi var sitede profili doldurunca şu kadar puan, ürün kaydedince şöyle puan falan diye onlarla da uğraşmıştım sanırsam.

Hocam siteye girdim, sizde yazan ''+3ay'' bende yazmıyor. ''Warranty Upgrade''e bastığım zaman da işte görseldeki gibi ''Garanti Kodu'' ve ''Etkin Parola'' istiyor.

@Deepcx ben MSI garanti kaydı yapıldığını bilmiyordum. Ancak bilgisayarıma Dragon Center'ı indirip kurduğumda bana ürününüzü kaydedin ibaresi çıktı. Ondan sonraki tüm adımları (fatura fotoğrafı vs.) sistemin istediği şekilde yaptım. Siz eğer bu yolu denemediyseniz denemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı