MSI USB 3.0 vs USB 3.1 Anakart

xgen

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar AMD bir sistem toplayacağım Render ve Oyun için bu 2 anakarttan hangisini almalıyım? Bir de bu anakart aşağıdaki linkteki kendi kasama kullanacağım olur mu ?

Kasada IPIEL LA3 anakart vardı daha önce. O anakart ATX, yukarıdaki anakartlar da ATX olur sanırım.

IPIEL LA3'ün yapısına bakmak için:

HP and Compaq Desktop PCs - Motherboard Specifications, IPIEL-LA3 (Eureka3) | HP® Customer Support

Kasanın özelliklerine bakmak için:

Drivers & Software for HP Pro 3010 Microtower PC - HP Support Center.

20961_DX2400 MICROTOWER 1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
bütçe ne yazıkki kısıtlı yani eski kasayı kullanacağım kasa parası vermemek için 500 tl yi buluyo psu ve boş kasa
onun yerine eski kasayı kullanıp 750 watt 260 tl ye 80+ bonze sertifikalı yarı modüler psu alacağım
anakartı yukardaki 2 sindne biri olucak
amd fx 8350 + sıvı soğutma 900 tl yi bulursa sıvı soğutması hediye olan amd fx 9590 işlemciyi 950 tl ye almayı planlıyorum
ekran kartıda muhtemelen amd nin 4 gb 256 bit yada 8gb 512 bitlik olucak
1tb 64 bit hdd yi daha bu gün satın aldım 120 tl ye 70 tl hedi çeki ile

bütçe ne yazıkki kısıtlı yani eski kasayı kullanacağım kasa parası vermemek için 500 tl yi buluyo psu ve boş kasa
onun yerine eski kasayı kullanıp 750 watt 260 tl ye 80+ bonze sertifikalı yarı modüler psu alacağım
anakartı yukardaki 2 sindne biri olucak
amd fx 8350 + sıvı soğutma 900 tl yi bulursa sıvı soğutması hediye olan amd fx 9590 işlemciyi 950 tl ye almayı planlıyorum
ekran kartıda muhtemelen amd nin 4 gb 256 bit yada 8gb 512 bitlik olucak
1tb 64 bit hdd yi daha bu gün satın aldım 120 tl ye 70 tl hedi çeki ile
FX 9590'mı? Recep Baltaş duymasın. Rezillik :(

Recep Baltaş yardım etmiyo ki güzel bi amd sistem toplayalım render ve oyun için bütçe sınırlı yani kısıtlı parayla yapıcaz bu işleri :(((
ama şimdi mantıklı olan fx 8350 ye 650 tl verip 250 tl sıvı soğutma almak yerine fx9590 ı yanında sıvı soğutması hediyeli şekilde 950 tl ye almak ???

FX 9590 verimsiz bir işlemci, her anakart 220W'lık bir CPU'yu besleyemez besleyebilicek anakartların sayısı az ve pahalıdır, anakarta vericeğiniz parayla Skylake bir sistem bile toplanabilir.

Render ve Oyun için AMD bir sistem derken? Ciddi misiniz? Bütçe belirtin, Intel daha iyi gider.
Render için AMD sistem alınabilir, FX 8150, İ5 4690'a kafa tutuyor Render performansında ?

FX 9590 verimsiz bir işlemci, her anakart 220W'lık bir CPU'yu besleyemez besleyebilicek anakartların sayısı az ve pahalıdır, anakarta vericeğiniz parayla Skylake bir sistem bile toplanabilir.

Render için AMD sistem alınabilir, FX 8150, İ5 4690'a kafa tutuyor Render performansında ?

ama şimdi skylake derken bu iş baya pahalıya çıkar o yüzden amd tercihim oluyor

Render ve Oyun için AMD bir sistem derken? Ciddi misiniz? Bütçe belirtin, Intel daha iyi gider.
Bütçe 2000 - 2150 Tl. Hdd yi daha yeni aldım gerekmez. Kasa zaten var. Psu' yuda yarı modüler 80+ bronze 265 Tl falan buldum. 750 watt High Power galiba onu alırım muhtemlen kasa, psu, hdd dışındaki maksimum bütçe 2150 tl. Ekran kartını da aldım da para iadesi yaptıracağım, Bit' i düşük onuda AMD alacağım. Msı Gtx 750 Ti 2gb 128 bit almıştım 490 tl ye.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 - 2150 TL bütçeye çok daha iyi bir sistem toplanabilir, ayrıca Türkçe kurallarına uyun ceza alabilirsiniz.

2000 - 2150 TL bütçeye çok daha iyi bir sistem toplanabilir, ayrıca Türkçe kurallarına uyun ceza alabilirsiniz.
Mesela daha iyi bir sistem derken ?

Aslında o paraya AMD bir sistem kurup artan parayı yine AMD ekran kartının özelliklerine kullanmak daha iyi olur mu ?

Mesela daha iyi bir sistem derken ?

Aslında o paraya AMD bir sistem kurup artan parayı yine AMD ekran kartının özelliklerine kullanmak daha iyi olur mu ?
Şöyle düşünün AMD bir CPU aldığınızda soğutucuda almanız gerekicek, bunun parasıyla zaten bütçe aşılmış oluyor, AM3+ sistemede yatırım yapılmasını önermiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı