MSI ve ASUS kart modelleri anlamı nedir?

VitaBrevis

Picopat
Sorum şu: Örneğin 2080 bir ekran kartı alacağım, markaları belirledim. ASUS veya MSI ama bu markaların içinde de çok ayrı modeller yer alıyor. Örneğin Venus, ROG STRIX, Gaming C, Gaming X Trio vb. bunlar sabit isimler mi, eğer öyleyse anlamlarını bilen yazabilir mi? Değilse de biz bu isimlerin özelliklerine farklarına nereden bakabiliriz?

Sorum şu: Örneğin 2080 bir ekran kartı alacağım, markaları belirledim. ASUS veya MSI ama bu markaların içinde de çok ayrı modeller yer alıyor. Örneğin venus, ROG STRIX, Gaming C, Gaming X Trio vb. bunlar sabit isimler mi, eğer öyleyse anlamlarını bilen yazabilir mi? Değilse de biz bu isimlerin özelliklerine farklarına nereden bakabiliriz?

Bir anlamları yok sadece stillerini belli ediyorlar. Tabii MHz'leri soğutmaları falan farklı.

Sorum şu: Örneğin 2080 bir ekran kartı alacağım, markaları belirledim. ASUS veya MSI ama bu markaların içinde de çok ayrı modeller yer alıyor. Örneğin Venus, ROG STRIX, Gaming C, Gaming X Trio vb. bunlar sabit isimler mi, eğer öyleyse anlamlarını bilen yazabilir mi? Değilse de biz bu isimlerin özelliklerine farklarına nereden bakabiliriz?
Hocam MSI Gaming serisinin soğutması aşırı başarılı, tabi diğer modellerin de soğutması çok başarılı. Yanlış hatırlamıyorsam Asus modellerinin MHz'si daha yüksek ama farkedilmez. Soğutma kartına ömür katar.

Asus tarafında Dual ismiyle satışa sunulan kartlar giriş seviyesi soğutmaya sahip kartlardır. TUF olarak satışa sunulan kartlarda orta sınıf soğutmaya sahiptir. Son olarak Asus tarafında ROG Strix olarak satışa sunulan kartlar ASUS'un en üst düzey kaliteye ve perfonmansa sahip ürünleridir. MSI tarafında Ventus ibaresi bulunan kartlar giriş seviyesi soğutmaya sahiptir. Gaming X ibaresi bulunan kartlar yüksek segment soğutmaya sahip olup iki fanlı modellerdir. Gaming X Trio ise üç fanlı modellerden oluşur. MSI tarafında en üst segment kartlar Suprim X olarak nitelendirilir. Tabii sıvı soğutmalı özel sürümlerde var lakin standart olan sınıflandırmalar bu biçimde. Önceden MSI tarafında Lightning Z ve ASUS tarafında ROG Matrix gibi özel üretim kartlar vardı lakin dediğim gibi benim saydıklarım standart. Bunlar haricinde özel olarak sıvı soğutmalı tasarım yapan bir sürü firma var fakat dediğim gibi o kartlar sınırlı üretim.

Geri
Yukarı