MSI Vector GP68hx 13VH-227XTR, i9-13980HX işlemci 95 dereceye ulaşıyor

Tamam hocam kızmayın ya. Ne bileyim oyunda 240 fps'de 160 watt falan çekiyordu ekran kartı sonra 144'e indirdim fps'i sonra 120 wattlara geriledi ve GPU bir nebze daha serin çalıştı gibi o yüzden dedim öyle.
Çalıştırın çalıştırın o kadar para vermişsiniz. Isınınca yanmıyor yani sonuçta.

Bu arada yeni gördüm. FPS limiti varmış o yüzden çekmiyormuş. Hızlı bakınca görmemişim. O CPU zaten Throttle olsa da besler GPU Heavy bir oyunda.

Çalıştırın çalıştırın o kadar para vermişsiniz. Isınınca yanmıyor yani sonuçta.

Bu arada yeni gördüm. FPS limiti varmış o yüzden çekmiyormuş. Hızlı bakınca görmemişim. O CPU zaten Throttle olsa da besler GPU Heavy bir oyunda.
Aynen öyle. O halde sizin rehberi uyguluyorum hocam.

Aynen öyle. O halde sizin rehberi uyguluyorum hocam.
Benim direkt makalelere bakarsanız iyi olur. Bu arada o sistemde bu işlemleri yapmak için Advanced BIOS açman lazım. Nasıl yapıldığına bak hemen. Technopat söylüyordu. Oradan İlk Lockları kaldırıp Sonra Undervoltage Protection kapatman lazım.

Merhaba. Sorununuzu çözebildiniz mi acaba ? Aynı cihazı satın almayı düşünüyorum. Önerir misiniz ? İnceleme videolarında 80 dereceleri görmüyordu başlığı görünce bir şüpheye düştüm açıkçası.

Merhaba. Sorununuzu çözebildiniz mi acaba ? Aynı cihazı satın almayı düşünüyorum. Önerir misiniz ? İnceleme videolarında 80 dereceleri görmüyordu başlığı görünce bir şüpheye düştüm açıkçası.
Selamlar hocam. Sorunu çözdüm elbette ben o 90'lı dereceleri cihazı açar açmaz görmüştüm ekran kartı güncel değildi vs. bir de ben 5 dakika sürecek bir işlem olan undervolt yaptım işlemciye. O işlemciyi dizginlemek gerçekten zor ancak undervolt ile doğru değerleri bulduktan sonra oyunlarda FPS kaybı olmaksızın dereceleri işlemci tarafında 75-80 derecelere indirmiştirm. (Ben laptopu rahat kullanmak açısından direkt zemine koyarak kullanıyorum. Laptopu 5-10 derece yukarı kaldırırsanız yani altında boşluk kalırsa 10 derece kadar sıcaklıklar düşüyor bu arada. Ben altında boşluk bulunmaksızın kullanıyorum hep) Ekran kartı sıcaklaklıklarını zaten söylemiyorum bile utanmasa buzdolabı olacak. :))) Onun haricinde incelemelerde gördüğünüz sıcaklıklar doğru, bende o değerleri alıyorum artık ve kesinlikle cihazı öneririm tamamen premium hissiyattan oluşuyor ama benimkiyle ayni cihazı, i9-13980'li modeli alın bence.

Geri
Yukarı