MSI Vector GP68HX işlemci Watt'ı 55'ten yukarı çıkmıyor

SonOfCopper

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, büyük araştırmalar sonucu sonunda laptop olarak MSI aldım. İyi ki de aldım, böyle güzel bir şey olamaz. Ancak bir sorun var. Oyun oynarken CPU Dynamic PL değerleri 55 Watt oluyor ve öyle kalıyor. Deli etti beni. Imon Tweak yaptım ama onu da kullanmak istemiyorum. Bunu normal bir şekilde çözmenin yöntemi yok mu? Bazı videoları izliyorum, milletin bazı oyunlarda 80 Watt'a çıktığı oluyor işlemci. Benim aynı oyunlarda ve tüm ne oyun varsa hepsinde 55 Watt limite giriyor. Bu arada cihaz da 65 derece falan sıcaklık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows pil ayarlarından işlemci yüzdesini %100 değil mi?

Artı -1 Eksi
Format atınca iptal oluyor o garip özellik.
Format sonrası her şeyi kurmama rağmen yapmıyor. IPF ve DPTF kurulu ama yapmıyor.

Dynamic PL falan sizin de bilgi birikimi iyiymiş. IMON'u nereden duydunuz hele ki...

MSI Raider rehberime bakın.Orada BIOS konfigürasyonlarımı da belirttim.

Format atınca iptal oluyor o garip özellik.
Format sonrası her şeyi kurmama rağmen yapmıyor. IPF ve DPTF kurulu ama yapmıyor.

Dynamic PL falan sizin de bilgi birikimi iyiymiş. IMON'u nereden duydunuz hele ki...

MSI Raider rehberime bakın.Orada BIOS konfigürasyonlarımı da belirttim.
Aslında PL1 ve 2 değerlerini 220 yapmışlar. Ama Meret boş yük testinde bu değerlerde çalışıyor. Ne zaman ekran kartı devreye girsin, laps hemen 55 watt a çekiyor Dynamic PL1 ve 2 yi... Bu yüzden Imon yaptım, onda çözüyorum sorunu da bu sefer de thermal limitle kendini durdurmaya çalışıyor garibim. Çünkü tam gaz hiç durmadan çalışıyor.

Aslında PL1 ve 2 değerlerini 220 yapmışlar. Ama Meret boş yük testinde bu değerlerde çalışıyor. Ne zaman ekran kartı devreye girsin, laps hemen 55 watt a çekiyor Dynamic PL1 ve 2 yi... Bu yüzden Imon yaptım, onda çözüyorum sorunu da bu sefer de thermal limitle kendini durdurmaya çalışıyor garibim. Çünkü tam gaz hiç durmadan çalışıyor.
Rehberime bakmayı unutmayın. Sağlam bir UV de yapın.

Az önce güncelledim.

Rehberime bakmayı unutmayın. Sağlam bir UV de yapın.

Az önce güncelledim.
Selam, bende şu an -150 P ve E core. Ring de -100 de. Bu halde 26K gibi bir R23 skoru alıyorum. Neredeyse HP Omen 100 Watt limitli i9 13900HX i geçeceğim. Fakat sizin rehberden öte benim sorunum oyunlar. Oyunlarda watt limitleniyor. Sizin belki öyle değildir. Onu nasıl çözeceğimi bulamadım.

Selam, bende şu an -150 P ve E core. Ring de -100 de. Bu halde 26K gibi bir R23 skoru alıyorum. Neredeyse HP Omen 100 Watt limitli i9 13900HX i geçeceğim. Fakat sizin rehberden öte benim sorunum oyunlar. Oyunlarda watt limitleniyor. Sizin belki öyle değildir. Onu nasıl çözeceğimi bulamadım.
Format atın her şeyi kurun düzeliyor.

Dynamic PL devre dışı bırakabilirsiniz ama stabilite sorunlarına yol açabilir. Format sonrası bu olay kendi kendine hatasız gidiyor. O yüzden format atmanızı öneririm. Format sonrası bende daha iyi oldu sistem.

Format atın her şeyi kurun düzeliyor.

Dynamic PL devre dışı bırakabilirsiniz ama stabilite sorunlarına yol açabilir. Format sonrası bu olay kendi kendine hatasız gidiyor. O yüzden format atmanızı öneririm. Format sonrası bende daha iyi oldu sistem.
Merhaba, format attım. Yeni aldığım için direk format attım. Lakin düzelmiyor.

Tüm arkadaşlar buradan çözümü okusun diye yazıyorum. Sorunu çözdüm. Advance BIOS a giriyoruz. MSI daki gizli BIOS yani. Bunun için Sol Alt, Sağ CTRL ve Shift ile F2 basıyoruz. Ardından Thermal Setting ve daha sonra Intel Dynamic Technology i disable ediyoruz. İşlem tamamdır.

Merhaba, format attım. Yeni aldığım için direk format attım. Lakin düzelmiyor.

Tüm arkadaşlar buradan çözümü okusun diye yazıyorum. Sorunu çözdüm. Advance BIOS a giriyoruz. MSI daki gizli BIOS yani. Bunun için Sol Alt, Sağ CTRL ve Shift ile F2 basıyoruz. Ardından Thermal Setting ve daha sonra Intel Dynamic Technology i disable ediyoruz. İşlem tamamdır.
Onu Disable yapmanızı önermem. Niyeyse bende yaptıktan sonra GPU 150W üstüne çıkmıyordu.

Onu Disable yapmanızı önermem. Niyeyse bende yaptıktan sonra GPU 150W üstüne çıkmıyordu.
Vallahi girdim bir FurMark yaptım. Herhangi bir problem çıkmadı. 175 watt çekiyordu. Benim düşüncem, CPU yu açtığımız için GPU eskisi kadar güç çekmek istemiyor. Sizde kapatınca FurMark vb. denediniz mi ?

Geri
Yukarı