MSI Vector GP78HX alınır mı?

Darth Urfha

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG GL552vw
Meslek
Öğrenci

Hocalarım bu ürün alınır mı? Normalde ASUS alacaktım lakin coil whine şikayetleri çok fazlaymış. Bir de site güvenilir mi, daha önce alışveriş yapan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocalarım bu ürün alınır mı? Normalde ASUS alacaktım lakin coil whine şikayetleri çok fazlaymış. Bir de site güvenilir mi, daha önce alışveriş yapan var mı?
Site güvenilir, bu ürünün paneli mükemmel ancak benim gibi panel fetişiniz yoksa 70k'dan aynı performansı alabileceğiniz "budget" paneli olan versiyonuna da bakabilirsiniz. Ek olarak bunun üstüne 3 4k eklediğiniz takdirde 4090 Omen 17 de alabiliyorsunuz.

Site güvenilir, bu ürünün paneli mükemmel ancak benim gibi panel fetişiniz yoksa 70k'dan aynı performansı alabileceğiniz "budget" paneli olan versiyonuna da bakabilirsiniz. Ek olarak bunun üstüne 3 4k eklediğiniz takdirde 4090 Omen 17 de alabiliyorsunuz.
Hocam almışken panel önemli. Kaç yıldır gl552wv ekranına bakıyorum, almışken en iyisi olsun. HP tercih etmem. Teşekkür ederim.

Daha ucuza 13980HX'lisi varken bu alınmaz. SSD'si 1 TB, onu da sonradan yükseltirsiniz yetmezse.

Daha ucuza 13980HX'lisi varken bu alınmaz. SSD'si 1 TB, onu da sonradan yükseltirsiniz yetmezse.
Muhtemelen SSD'si 2TB ve ekranı 17 inch olduğu için o modeli seçti diye düşünüyorum ancak dediğiniz gibi, attığınız model Vatan'da da var ve sıklıkla yapılan gece indirimi ile %8 indirimle 88k civarına "daha uygun"a gelebiliyor. 88k'ya yakalandığı takdirde aradaki 9k'yı vermek mantıklı değil.

Site güvenilir, bu ürünün paneli mükemmel ancak benim gibi panel fetişiniz yoksa 70K'den aynı performansı alabileceğiniz "budget" paneli olan versiyonuna da bakabilirsiniz. Ek olarak bunun üstüne 3 4K eklediğiniz takdirde 4090 Omen 17 de alabiliyorsunuz.

Merak ettim panel mevzunu. Sadece IPS diye bakıyoruz ama çok da bilgili değilim. Msı haricinde tn kullanan yok gibi.

Merak ettim panel mevzunu. Sadece IPS diye bakıyoruz ama çok da bilgili değilim. Msı haricinde tn kullanan yok gibi.
Panelin türü yine IPS ancak içinde de ayrılıyor özellikleri, gecikme değeri 20ms civarında olan bir paneli var modelin, bu da hızlı objelerin hareket etmesinde arkada yok olarak giden hayaletlerini bırakmasına sebep olabiliyor. Diğer adıyla ghosting olarak biliyoruz. Ek olarak 144hz ve FHD (4080 bir tık ovekill bu çözünürlük için), kesinlikle günümüz için yeterli değil 70k'lık bir cihaz için. 165 + QHD+ olması gerekirdi en az. Renk gamı %65 civarında, bu fiyatlara yakın cihazlarda da en az %95-100 oranında renk doğruluğu beklersin ki renkler canlı görünsün. En azından 310 nite kadar maksimum parlaklığı ve 1000:1 konstrat oranı var, ucundan kurtarıyor diyebiliriz bundan dolayı ama yine çok yetersiz.

Edit: 96k'lık versiyonda 240hz QHD+ 500 nit parlaklığı olan %110 renk doğruluğuna sahip üst düzey bir IPS paneli var.

Geri
Yukarı