MSI Vector GP78HX alınır mı?

Muhtemelen SSD'si 2TB ve ekranı 17 inch olduğu için o modeli seçti diye düşünüyorum ancak dediğiniz gibi, attığınız model Vatan'da da var ve sıklıkla yapılan gece indirimi ile %8 indirimle 88k civarına "daha uygun"a gelebiliyor. 88k'ya yakalandığı takdirde aradaki 9k'yı vermek mantıklı değil.
Evet SSD için seçtim. Vatan'a bakacağım ama almama biraz daha var yetiştirsem düşünebilirim.

Panelin türü yine IPS ancak içinde de ayrılıyor özellikleri, gecikme değeri 20ms civarında olan bir paneli var modelin, bu da hızlı objelerin hareket etmesinde arkada yok olarak giden hayaletlerini bırakmasına sebep olabiliyor. Diğer adıyla ghosting olarak biliyoruz. Ek olarak 144Hz ve FHD (4080 bir tık ovekill bu çözünürlük için), kesinlikle günümüz için yeterli değil 70K'lık bir cihaz için. 165 + QHD+ olması gerekirdi en az. Renk gamı %65 civarında, bu fiyatlara yakın cihazlarda da en az %95-100 oranında renk doğruluğu beklersin ki renkler canlı görünsün. En azından 310 nite kadar maksimum parlaklığı ve 1000:1 konstrat oranı var, ucundan kurtarıyor diyebiliriz bundan dolayı ama yine çok yetersiz.

Edit: 96K'lık versiyonda 240Hz QHD+ 500 nit parlaklığı olan %110 renk doğruluğuna sahip üst düzey bir IPS paneli var.

Dediklerine sahip daha ucuz predatotor var bildiğim. MSI detaylarda hala TN yazıyor. Yanlışsa da umursamıyor demek hala devam ediyor. MSI bana göre tek artısı 64 GB resmi destek vermesi ve piyasadaki ender 17,3 ekran.

Asus almaya karar verirseniz en azından MiniLED'li olan versiyonu alın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı