MSI Vector MUX Switch'in performansa etkisi düşük

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar MSI Vector aldım MUX Switch test etmek için Cyberpunk yükledim bir de FPS değerlerini merak ettim. Ayrık grafik modu ile MSHybrid grafik modu arasında 1-2 FPS fark oluştu yani MUX Switch pek bir işe yaramadığını gördüm. Günlük kullanırken de harici grafik kartını seçtiğimde bir fark olmadığını gördüm. Acaba cihazda mı bir problem var anlamadım.

WhatsApp Görsel 2024-03-02 saat 02.12.54_8334f375.jpg

Ekran görüntüsü 2024-03-02 021618.png

Tüm sürücüler ve BIOS güncel.

NVIDIA ile başlatınca kendi ayarlarını yaptı FPS biraz arttı.

Dosya Ekleri

• IMG_7899.jpeg
    IMG_7899.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
AAA olan oyunlarda zaten pek etki etmez. Daha çok etkiyi CPU temelli olan Valorant veya CS2 gibi oyunlarda görebilirsiniz.

AAA olan oyunlarda zaten pek etki etmez. Daha çok etkiyi CPU temelli olan Valorant veya CS2 gibi oyunlarda görebilirsiniz.

Hocam CS2 de denedim yine fazla bir fark yok gibi geldi. Mesela diğer cihazım Nitro 16 onda 2 seçenek var ya harici seçiyorsun ya da optimum hybrid mod yok. Hybrid seçeneği mantığı herhalde iki taraflı çalışıyor ama harici GPU'dan pek bir farkı yok.

2K panel var gördüğüm kadarıyla. Çözünürlükten kaynaklı muhtemelen. Nitro 16 1080p ve ondan fark daha gözle görülür olur. Cyberpunk'ta 2K ile çok az fark etmesi normal. CS2'de ne kadar fark oldu?

Geri
Yukarı