MSI Ventus 2X 4070 SUPER vs Gigabyte Windforce OC 4070 Super

MSI'ın 4070 ve Super'in Ventus modelleri çok kalitesiz. Windforce daha iyi.

MSI VENTUS ısınma sorunlu, yüksek ihtimalle 4070 süper gibi isinmayan kartta+80 leri görmez ama yinede rahatsız edici bir sıcaklıklara ulaştırır. MSI fanboylarını dinleme .Windforce 3 fan daha iyi
Windforce de Ses rahatsız edicek kadar çıkıyormu acaba Sesli çalışıyor diyenler vardı
Garip sesler çıkarıyor Fanlar sesli falan diyolardı bu 4070 super e değilde başka bi windforce ye

İkisi de pek iyi değil ama Ventus bir tık daha iyi sanırım. Windforce bayağı dandik bir model.
Sana burda anlatmakla uğraşmayacağım, zaten "GALİBA" kullanmanızda sakınca var. Şu videoyu izle RTX 4070 modeli bu hemen hemen aynilar zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal kullanıcıların deneyimlerine bak. Reddit veya forumlardaki kullanıcı deneyimleri gerçek sonuçları verir. İnceleme siteleri büyük YouTube kanalları vb yerlerin yaptıkları testler, senin evinde yaşayacağın deneyimin yakınından geçemez.

Örnek: Tech Power Up'ın RTX 3060 fan gürültü tablosu var orada MSI Gaming X modeli için belirtilen dBA ve RPM değerleri ile gerçekteki çok farklı.

Sana burda anlatmakla uğraşmayacağım, zaten "GALİBA" kullanmanızda sakınca var. Şu videoyu izle RTX 4070 modeli bu hemen hemen aynilar zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3 fanlı modellerinin bile soğutması iyi değil kardeşim. Eski tarz rulman ve kalitesiz soğutma bloğuna sahipler. Ayrıca ağırlık yüzünden PCB'leri bile çatlayabiliyor/sarkabiliyor kartların. Coil whine ise cabası. Ayrıca Gigabyte'ın garanti hizmeti berbat. Yaşadığınız bu sorunlara büyük ihtimalle olumlu dönüş alamayacaksınız.
1713866568286.png

Attığın kaynağın güvenilirliği yok.

3 fanlı modellerinin bile soğutması iyi değil kardeşim. Eski tarz rulman ve kalitesiz soğutma bloğuna sahipler. Ayrıca ağırlık yüzünden PCB'leri bile çatlayabiliyor/sarkabiliyor kartların. Coil whine ise cabası. Ayrıca Gigabyte'ın garanti hizmeti berbat. Yaşadığınız bu sorunlara büyük ihtimalle olumlu dönüş alamayacaksınız.
Eki Görüntüle 2176434
Attığın kaynağın güvenilirliği yok.
İlk olarak 4060 modelini atmışsın yani 3 model geri, hani 4070 ti falan atsan neyse. 4060 ti modelini kullanan arkadaşım 65 dereceyi geçmediğini söylüyor, ben ise eski MSI VENTUSUMLA etrafı yakıyordum güncel kaliteli macun yenilenmesi bile sorunu çözmuyordu , Allahtanda değiştirmeyi başardım. RTX 4060'ın 82 dereceyi geçmesi imkansız haberiniz olsun ister en dandik model olsun, sorun başka birşey
Gigabyte'a geçtim rahatladım.
Şimdiki aticagim kaynak senin kaynağından 100 kat daha güvenilirdir.

Geri
Yukarı