MSI Ventus XS 1650 Super oyunlarda 54 derece normal mi?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. Biraz saçma bir soru ancak merakımdan soruyorum. Geçenlerde ekran kartımın garantisi bittiği için ekran kartımı açıp temizlemiştim ve daha sonra sisteme taktığımda ekran kartımı oyun içinde 90 derecelerde çalışmaya başladı. Bugün de MX - 4 termal macun sürdüm ekran kartıma ve işlemcime. Oyuna girip test etmek istedim ve ortalama 1 saattir Full ayarlarda Forza Horizon 4 oynuyorum ve ekran kartım en fazla 54 derece olmuş. İşlemcim de keza normalde 75 derecelerde çalışırken en fazla 60 derece görmüş. Ekran kartımı 2 senedir kullanıyorum ve daha önce hiç açıp termal macun değişmedim ancak aldığımdan beri ekran kartım genelde yük altında 70 - 75 derece arası çalışırdı. Birden 20 derece birden düşmesini garipsedim. Herhangi bir sorun olabilir mi?

Sistem özelliklerim:
  • MSI Ventus XS 1650 Super OC.
  • Ryzen 3 3100 (stok soğutma)
  • Kasa: Dark Raider.

Neden sorun olsun? Aynı performansı veriyorsa ne mutlu sana.

Neden sorun olsun? Aynı performansı veriyorsa ne mutlu sana.

Performans konusunda aynı performansı veriyor ancak birden 20 derece birden düşmesi garip geldi. :) Sanırım daha önceden sıcaklıklarım çok yüksekmiş. Birden maksimum 55 derece görünce garip geldi. Normali bu anlaşılan. :)

Performans konusunda aynı performansı veriyor ancak birden 20 derece birden düşmesi garip geldi. :) Sanırım daha önceden sıcaklıklarım çok yüksekmiş. Birden maksimum 55 derece görünce garip geldi. Normali bu anlaşılan. :)

Gayet normal hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı