MSI vs ASUS sistem

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar selam. Kafama yillardir takilan bu soruyu artik karara baglamak istiyorum. Gecen sene bu zamanlar sistem topladim. ASUS marka urunlerden olusuyor, ROG STRIX vs. Sistem twitch.tv izlerken donuyor, arada resliyor PC kendini. ASUS laptopta da sacma sorunlar oluyordu ve o da ROG idi. Bu gibi sorunlar beni MSI'a yoneltmiyor degil. Baska bir sistem topladigimda sanirim MSI alacagim.

Not: Z390 serisi ASUS'ların faz yapisinin kalitesiz oldugundan bahsediyorlardi bir aralar. En kalitelisi Gigabyte sanirim. Ne kadar dogru bilmiyorum, cevaplarinizi bekliyorum.

Arkadaşlar selam. Kafama yillardir takilan bu soruyu artik karara baglamak istiyorum. Gecen sene bu zamanlar sistem topladim. ASUS marka urunlerden olusuyor, ROG STRIX vs. sistem Twitch. TV izlerken donuyor, arada resliyor PC kendini. ASUS laptopta da sacma sorunlar oluyordu ve o da ROG idi. Bu gibi sorunlar beni MSI'a yoneltmiyor degil. Baska bir sistem topladigimda sanirim MSI alacagim.

Not: Z390 serisi ASUS'ların faz yapisinin kalitesiz oldugundan bahsediyorlardi bir aralar. En kalitelisi Gigabyte sanirim. Ne kadar dogru bilmiyorum, cevaplarinizi bekliyorum.

Teknoloji şans işidir. Ama ASUS mu MSI mı diyecek olursanız MSI daha kaliteli ürünler yapar ASUS'un sadece ROG serisi düzgün.

Bilerek belirtmedim.Sistemde herhangi bir uyumsuzluj veya yanlis koyulmus parca yok.Merak edeceginiz bir sey de yok dolayisiyla.
Teknoloji şans işidir. Ama ASUS mu MSI mı diyecek olursanız MSI daha kaliteli ürünler yapar ASUS'un sadece ROG serisi düzgün.
Bunu neye gore soyluyorsunuz? Kullanim fazlaligi olarak global anlamda ASUS daha onde.MSI gercekten soylendigi kadar iyi mi?

Bilerek belirtmedim. Sistemde herhangi bir uyumsuzluj veya yanlış koyulmus parca yok. Merak edeceginiz bir şey de yok dolayisiyla.

Hocam o zaman zevkler ve renkler paylaşılacak anladığım kadarıyla. Bence MSI. Gaming X tasarımları ve RGB'leri aşırı hoşuma gidiyor.

Bu arada uyumsuzluk demedim. Asıl hangi parçalar var işte işlemci, ekran kartı gibi gibi. Onlara göre karşılaştırma yapmak daha doğru olur.

Bilerek belirtmedim. Sistemde herhangi bir uyumsuzluj veya yanlış koyulmus parca yok. Merak edeceginiz bir şey de yok dolayisiyla.

Bunu neye gore soyluyorsunuz? Kullanim fazlaligi olarak global anlamda ASUS daha onde. MSI gercekten soylendigi kadar iyi mi?

ASUS da MSI da kullandım (laptol olarak değil ekran kartı vs.) Ve MSI'ın daha kaliteli ürün ürettiğini düşünüyorum.

Daha teknik anlamda karsilastirmak mantikli olur diye dusunmustum.

Hocam ama afedersiniz de daha az önce kendiniz teknik detayları paylaşmıyorum çünkü uyumsuzluk yok dediniz. Hayır ben anlayamadım şimdi? Teknik detayları paylaşırsanız bu parça kaliteli, kalitesiz veya bunun parasına bu daha iyi olur vb gibi öneriler verebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı