MSI vs Monster Gaming laptop

KokceliMehmet

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 8bin lira civarı bütçem var. Monster Abra A5 v15.8.3 modelini Türkiye'de o fiyata bulabileceğimiz en iyi donanımı var ama Monster teknik problem şikayetleri yüzünden kararsız kaldım. Fan, soğutma, menteşeler, ekran ve garanti bittikten sonra çıkan sorunlar yüzünden Monster almakta endişeliyim. Bulgaristan'dan MSI GF63 alma ihtimalim de var. İkisinin de link ve donanımlarını aşağıya bırakıyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Beklentilerim: Makine öğrencisiyim programları rahatlıkla çalıştırsın. Üniversiteye rahat taşıyabileceğim bir şey olsun istiyorum o yüzden ağırlığı hafif tuttum. Üst düzey oyun olmasa da normal-yüksek oyun çalıştırmasını bekliyorum.

Monster A5 v15.8.3.
RAM: 16 GB.
SSD: 512 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GTX1650 Ti.
İşlemci: Intel i7-10750H.

MSI GF63.
RAM: 16 GB.
SSD: 1TB.
Ekran kartı: NVIDIA GTX1650.
İşlemci: Intel i5-10300H.

Monster A5 v15.8.3=Abra A5 V15.8.3 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook.
MSI GF63: MSI GF63 Thin 10SCXR-099XBG | 15.6" 120Hz, i5-10300H, 16 GB, 1 TB SSD, GTX 1650 • UPGRADED • 140607_140634 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore.
Bonus MSI: MSI GF63 Thin 10SCSR-097XBG | 15.6" 120Hz, i7-10750H, 16 GB, 512GB SSD, GTX 1650Ti • UPGRADED • 140608_140609 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore.

Bonus MSI Monster'la aynı özelliklere sahip. Monster alma bonus MSI fiyat düşmesini bekle diyenler olabilir belki onun için koydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Monster alın derim i7 işlemci daha sonrada sizin programlarınız için daha iyi işinizi görecektir. Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama okulu bu bilgisayarla bitirmen gerekecek bakarsın stajda ansys kullanman gerekecek ya da yapay zeka programlamaya heves edersin uğraşırsın hepsi olmasa bile Solid, AutoCAD, NX gibi çizim programların için i7 daha çok işini görecektir. Üstüne bir de 1650 Ti ekran kartı var üzerinde ben Monster almanı tavsiye ederim.

Monster'in teknik servisi çok iyi. 1 ay önce laptopumu kendim açıp temizlemeye çalıştım. İlk tecrübemdi. Klavye ve touchpad Flex'lerini yerine tam oturtamamışım iki kabloda kısa devre yapıp yandı. Servise gönderdim garanti sürem dolmasına rağmen ücretsiz onarım yaptılar. Ayrıca ömür boyu bakım hizmetleri de bulunmakta.

Monster ve Casper bizim marka. Monster daha kaliteli ve servisi iyi. 5 yıl kullanıp arıza yapmayan da var. Biraz şans işi. Donanım olarak çık güzel. Elbette kasa kalitesi olarak MSI, ASUS gibi markalar daha sağlam. Bence Monster alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı