Çözüldü MSI X370 Gaming Pro BIOS güncelleme dosyasını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wedge

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar..

MSI’ın sitesi üzerinden güncel BIOS sürümünü indirip M-Flash ile kurmayı denedim fakat bir türlü BIOS güncelleme dosyasını görmedi. 2 ayrı flash ile denedim hemde. Fat32 ve NTFS olarak biçimlendirip öyle de denedim bi türlü flash içindeki BIOS güncelleme dosyasını görmedi. BIOS ayarlarını da varsayılan ile sıfırladım. OC yok yani. Daha önce 1 kere güncelleme yapmıştım yine aynı sorun vardı fakat bir şekilde halletmiştim ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Sorun ne olabilir arkadaşlar?

Sistem :
  • Ryzen 1600X
  • MSI X370 Gaming PRO Carbon anakart
  • 8x2 HyperX Fury RAM
  • Asus 980Ti
  • Samsung 960 Evo 250GB
  • 1TB harddisk
  • 750Watt 80+ plat. PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok basit aslında.

Bunu bende yapıyorum fakat dediğim gibi flash içinde ki BIOS güncelleme dosyasını görmüyor. Yazıyı tam okursanız derdimi anlayacaksınız.

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

@Recep Baltaş @Murat5038 dosyayı ZIP'ten çıkarıyorum evet. Sizin videonuzu takip ederek yapıyorum zaten Recep bey. Dosya adı bu şekilde : E7A32AMS.280. Yanlış mı indiriyorum diyeceğim ama sanmıyorum.
280 uzantıda ki BIOS dosyasını indirip çıkartıp flash'a atıyorum.

1C0 ile biten bir dosya göremedim. Dosya içeriği bu şekilde:

BIOS.png

Yalnız siteden direkt olarak anakartımın birebir aynısının içeriğini indiriyorum. Screenshot MSI sitesine girip anakart modeli olan X370 yazınca bu sayfa geliyor. X370 GAMING PRO CARBON AC buna tıklayıp indiriyorum. Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler Murat bey ve Recep bey.

@Neurevt teşekkür ederim. İndirdim bunu. Bundan sonra ki güncellemeleri edinmem için hangi linki takip etmem gerekiyor paylaşır mısın lütfen?

Tamam buldum ben. Aslında google'ye direkt aratınca çıkıyormuş :) BIOS güncelledim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı