MSI X370 Gaming Pro Carbon Sisteme Kasa Önerisi

KaganS

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 7 1700 + MSI GTX 1070 + X370 Gaming Pro Carbon.
Bu parçaların sığabileceği büyüklükte ve mümkünse soğutması güzel camlı bir sağlam kasa arıyorum. Bütçe 500-600 arası olabilir.

Ben de size göre iyi kasa önerdim zaten. Kasanın üstü ve öndeki fan kısımlarında mesh var. Yani oralardan çok basit hava girebilir ve çıkabilir. H500P gibi önü ve üstü kapatıp hava akışını engellemez yani. Phanteks ise bilindik markadır. Yurt dışında çok beğenilen bir marka hatta. Türkiye'de pek bilinmiyordu. Malzeme kalitesi ise her kasasında çok güzeldir. Kablolaması çok kolay ve iyi bir kasa. 460X gibi bir o yana bir bu yana sallanmaz. Tipi ise kişisel bir şey, değişir. Kasanın neresini beğenmediniz? Ona göre başka öneriler de yapmaya çalışırım.

Kasa iyi evet fark ettim ancak bana ledli güzel geniş büyük kasalar lazım. Hani bu önde 3 tane fan olan ledli önü cam kasalar var onlar gayet hoşuma gidiyor. Dediğim özellikte bir kasa olursa daha iyi olur en az 4 fan lazım (1 arka 3 ön)

En büyük kasa üreticileri bile çok pahalı kasalarında üst düzey fan kullanmıyorlar genelde maalesef. Bu nedenle kasa içindeki fana önem vermektense kendiniz alın diyorum. 50 TL'lik Cougar Vortex fanlar çok iyi fanlar. Önü cam kasaların pek çoğu hava akışında çuvallıyor. 570x hem önü cam hem de hava akışı iyi bir kasa ancak sizin bütçenizin çok üstünde. Yani kasa içi fanlara pek önem vermeyin. Görünüşünü beğenmediyseniz alternatif olarak Silverstone RL-06 güzel. LED derken ne demek istediğinizi anlamadım. Kasanın önünde LED mi istiyorsunuz? In-Win 805 Infinity gibi bir şey mi istiyorsunuz yoksa önü cam olan kasa mı?
Ayrıca büyük kasa isteğinizi de anlamadım. Neden büyük kasa istiyorsunuz ki? İleride custom sıvı soğutma veya E-ATX anakarta geçme planınız mı var?

En büyük kasa üreticileri bile çok pahalı kasalarında üst düzey fan kullanmıyorlar genelde maalesef. Bu nedenle kasa içindeki fana önem vermektense kendiniz alın diyorum. 50 TL'lik Cougar Vortex fanlar çok iyi fanlar. Önü cam kasaların pek çoğu hava akışında çuvallıyor. 570x hem önü cam hem de hava akışı iyi bir kasa ancak sizin bütçenizin çok üstünde. Yani kasa içi fanlara pek önem vermeyin. Görünüşünü beğenmediyseniz alternatif olarak Silverstone RL-06 güzel. LED derken ne demek istediğinizi anlamadım. Kasanın önünde LED mi istiyorsunuz? In-Win 805 Infinity gibi bir şey mi istiyorsunuz yoksa önü cam olan kasa mı?
Ayrıca büyük kasa isteğinizi de anlamadım. Neden büyük kasa istiyorsunuz ki? İleride custom sıvı soğutma veya E-ATX anakarta geçme planınız mı var?
Anladığım kadarıyla kasa konusuna hakimsiniz. Güncel olarak önerdiğiniz marka modeller nelerdir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı