MSI X370 Pro Carbon Samsung 960 Evo SSD görmeme problemi

kutayekinci

Hectopat
Daha 1 ay önce bir sistem topladım ama bir haftadır sıkıntılar vermeye başladı. Bilgisayarı açıyorum ama bazen SSD'yi görmüyor bazen görüyor. Delirmek üzereyim. İnternette baktığım kadarı ile bunu çok yaşayan var ama adam akıllı bir çözüm bulamadım. Daha önce yaşayan ya da bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Sistemim:
  • R7 1700
  • MSİ X370 Pro Carbon
  • Asus 1080ti Strix
  • Gskill 3200 Mhz RGB

Ayrıca SSD'yi cıkarıp takmayı yada diğer slota takıp denedim ama bir çözüm olmadı. Bu ayrıca BIOSs'u da güncelledim. Umarım sorunu çözebilecek biri vardır, serviste 20 gün beklemek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz X370 XPOWER Gaming Titanium kullandık sistemde. En ufak sorun olmadı şimdiye kadar. Lakin hem SSD'ler hem de AMD anakartlar yeni. Yine de BIOS ayarlarının ekran görüntülerini paylaşırsan bakmak isterim.

Bir de Windows 10 hızlı başlatmayı devre dışı bırakmayı dene.

upload_2017-7-14_1-43-56.png

Hangi ayarları atacağımı bilemedim. Fabrika ayarlarına döndürüp dediklerinizi yaptım ama malesef yine olmadı. Ve anakarttaki boot ışığıda yanıyor şekildeki gibi. Eğer çekmem gereken yerleri söylerseniz çekip atabilirim.

IMG_1489.JPG

IMG_1487.JPG

IMG_1486.JPG

IMG_1485.JPG

IMG_1484.JPG

Bir de biraz zor olsada şunu yakalayabildim.

IMG_1506.JPG

Az önce ekran kartını çıkardım, tekrar taktım. SSD' yi gördü, arkasından kapattım bilgisayarı tekrar açtım yine gitti. Deliricem.

Image1500026894.436323.jpg

Şimdi tekrar denedim. Ekran kartını çıkartıyorum. Bilgisayarı açıyorum bilgisayar açıkken ekran kartını takıp reset tuşuna basıyorum. Çalışıyor. Bunun mantığı ne ya ama yinede bios sürümünü düşürüp deneyebilirim yada bir daha bilgisayarı kapatmasam mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı