MSI X470 Anakart Gaming Plus CPU Işığı Yanıyor

Çok aradım ama bulamadım. Evga ya yazdım cevap bekliyorum ama kablodan mı, donanımdan mı, yoksa bios'dan mı bilemedim. Her halukarda kabloyu almam gerekiyor 8pin kabloyla çalıştığını okudum bir iki yerde ama sağlıklı olması için o kabloyu almam lazım. Eki Görüntüle 349716Eki Görüntüle 349717
Var mı fikri olan ?

Eki Görüntüle 349796Eki Görüntüle 349797
Attığınız ilk resimde CPU1 ve CPU2 zaten var. CPU2 yazan yerden anakart 4 pin kısmına güç vereceksiniz.
Kullanma kılavuzuna bakmayı ihmal etmeyin tabi.

Attığınız ilk resimde CPU1 ve CPU2 zaten var. CPU2 yazan yerden anakart 4 pin kısmına güç vereceksiniz.
Kullanma kılavuzuna bakmayı ihmal etmeyin tabi.

Cevabınız için teşekkür ederim ama burada ki asıl sorun 4pin kablonun olmayışı, Ama yaptığım araştırmalara göre 8 pin çok sağlıklı olmasa da çalıştırıyormuş +4 pin OC işlemci olduğu için ve OC yapabilmek için. Kablo geldiğinde ekrana yine görüntü gelmezse ve PC çalışmazsa bu sefer 1.nesil bir işlemciyle hem görüntü geliyor mu ona bakacağım hem de bios güncellemesi yapıp olası sorunları ortadan kaldırmayı düşünüyorum. Yine de CPU hatası alırsam artık işlemciyi değişim için gönderirim. Birde Amazon'dan aldım. AMD aldık pişman olduk olayın özeti bu işte :lanet:
Çözüme Giden yol.
  • 45 Gün 8+4 pin kablo beklendi.
  • Kablo geldi ama görüntü yine gelmedi.
  • Güç kaynağı bozuk çıktı. (Yarı bozuk diyelim, aslın da güç geliyordu 🤔
Sonuç olarak bozuk güç kaynağı Almanya'ya (EVGA) gönderildi.
Ürün bozuk çıktı ama EVGA Support takımı çok iyi. Zaten bu forum da çok tavsiye ediliyor diye özellikle EVGA almıştım. Tavsiye de bulunan arkadaşlara buradan saygılar, sevgiler. 🤣

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı