MSI X470 Gaming Plus BIOS Ekranında takılıyor

Run Sponsorship

Centipat
Daha fazla  
Dostlar,
Anakart modeli MSI X470 Gaming Plus Max ile saçma sapan bir sorunum var.

Anakart: MSI X470 Gaming Plus Max, Soket AM4 MS-7B79 sürüm: 3.1
İşlemci: İşlemci AMD Ryzen 3 1200, 3100MHz, 10 MB, soket AM4, Box
Ekran Kartı: 3070 ASUS STRIX
RAM: Memory Corsair Vengeance LPX 16 GB DIMM, DDR4, 3200MHz, 1.35V CL16, siyah;
PSU: RMA 850W, modüler, 80 Plus;

Bir M.2'ye Windows 10 yükledim ve bilgisayar oldukça iyi çalışıyor. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra anakart BIOS güncellemesini güncellediğimde çalışmadı.
Şimdi bilgisayarı açtığımda, hem kasa fanları hem de CPU fanı fanlar çalışmaya başlıyor. Kurulu RAM'in yanında ve CPU yazan küçük bir kırmızı ışık yanıyor.
Monitörde herhangi bir işaret veya görüntü yok ve USB klavyede herhangi bir ışık yok ama fare çalışıyor.
GPU kablosu ve monitör çalışır durumda, defalarca test ettim.
BIOS'u birçok kez sıfırladım (pil çıkart tak, BIOS temizle düğmesine bas, BIOS sıfırla) sonuç yok, PC sinyal vermiyor monitörde görüntü yok BIOS setup gelmiyor.
Nasıl çözeceğim?
Herhangi bir öneri?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet güzel, işlemciyi de muhtemelen 5600X ile değiştirecektir en kısa zamanda. BIOS güncellemesi sırasında bir sorun oluşmuş olabilir. Anakartı aldığınız yere götürüp BIOS downgrade işlemi yaptırabilirsiniz.

Çok saçma bir sistem topladığın için tebrik ederim.
İşlemci anakart ve ekran kartı dengesi 0
Anakartın 24 pin bağlantısını sok ve RAM'lerin yerini değiştir.
Ahahahuhau dostum çok açık sözlüsün ! Ama başkalarına böyle şeyler söylersen kalpleri kırılabilir. :D
Gel gör ki bu sistemi elimde olan anakart ve işlemciyle topladım.Niye dersen ben manyağım canım sıkılınca kasa toplamayı seviyorum.
Desteğin için çok teşekkür ederim. Söylediklerini denedim işe yaramadı. Bu arada CPU çıkartıp tekrar taktım bir gün bekledi pil sök tak falanda yaptım.Hiçbiri, olmadı anakartın flash bios usb olmadığı için böyle elimizde kaldı bir yazayım belki başka fikir veren olur dedim.
Zaman ayırıp yazdığın için çok tşkler sevgiler.
Sistem gayet güzel, işlemciyi de muhtemelen 5600X ile değiştirecektir en kısa zamanda. BIOS güncellemesi sırasında bir sorun oluşmuş olabilir. Anakartı aldığınız yere götürüp BIOS downgrade işlemi yaptırabilirsiniz.
Evet valla eldeki mallarla idare ettik.Diğer kasayı sattım seveni çok oldu. Bunu yapıştırayım dedim.Şimdi bu mob'u ben hepsi buradadan 819 tl ye aldım şerefsizler 15 gün oldu diye değişim vermedi.Yasal süre 14 gün falan diyolar kapışacağız.
Bakalım en kötü dediğinizi yapacağım.MSI'a yakın markaj dediğiniz gibi çözüm sanım re-flash downgrade vs.
Cevabınız ve zamanınız size de çok teşekkür ederim. Sağlıcakla! :)

Yeni konular

Geri
Yukarı