Çözüldü X470 Gaming Plus BIOS güncelledikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mamkf

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. X470 Gaming Plus anakartım var. Son BIOS'u attım beta surum olduğu için mi bilmiyorum görüntü gelmedi. Yüklendikten sonra. CPU ışığı yanıyor açılmıyor.
CMOS tuşu var onu denedim.
BIOS pilini denedim.
Jbat pinini denedim olmadı yardım edebilecek var mı ya.

Çözüm
Evet. 5700X i de taktım onunla da gelmiyor şu an 2700X takılı CPU ışığı kırmızı yanıyor.

BIOS güncellenirken sorun yaşanmış olabilir kırmızı ışık sorunu BIOS güncellemesinden sonra olduysa baş şüpheli BIOS anakartınız eski ama belki garantisi vardır varsa garantiye yollayabilirsiniz ya da bu işlerin tamirini yapan yerler var anakartınızda flashback de olmadığı için direk USB'ye atıp eski sürümü downgrade de yapılmıyor.

Araştırdığım kadarıyla Dual BIOS da yok üzülerek söylüyorum ki teknik servis yolu göründü başta MSI'ı arayıp bilgi alın derim MSI garantisi bittiği halde yapıyorsa şanslısınız.
Hadi ya:( neyse sağlık olsun çok teşekkürler yardımın için

Yardımcı olması açısından durumu güncelliyorum. Tüm her şeyi denedim olmadı belki sizin anakartda olabilir denemeden bilemezsiniz. MSI servisine götürdüm Mecidiyeköydeki ServisPoint'e ücretsiz BIOS'u atıp verdiler.
Düzeldi şu an

Yardımcı olması açısından durumu güncelliyorum. Tüm her şeyi denedim olmadı belki sizin anakartda olabilir denemeden bilemezsiniz. MSI servisine götürdüm mecidiyeköydeki ServisPoint'e ücretsiz BIOS'u atıp verdiler.
Düzeldi şu an.

Söylediğim gibi MSI servisine gitmişsiniz ve çözmüşler şanslısınız yeni işlemcinizle çalışıyor mu çalışıyorsa çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Geri
Yukarı