MSI X470 GAMING Plus Max Fast Boot Var Mı?

teomanizmir

Hectopat
Merhabalar,
Başlıkta belirttiğim anakartta Fast Boot özelliği var mı? Sistemde M.2 bağlı ama yine de yavaş Boot oluyor. Daha öncesinde SSD bağlıydı onda da yavaş Boot etti. Fast Boot özelliği yok mu acaba?

Sistem:
  • Ryzen 7 2700X
  • 16 GB DDR4 2133 MHz
  • 1 GB G210 ekran kartı
  • 500 GB M.2 SSD
  • 240 GB SSD

Biraz kurcaladım sayfasını ama bulamadım. Belki bios güncellemesi ile gelebilir. Onun dışında "BOOT" kısmında "Full Screen Logo" yu kapatmayı deneyin biraz daha hızlı açılabilir.

Biraz kurcaladım sayfasını ama bulamadım. Belki bios güncellemesi ile gelebilir. Onun dışında "BOOT" kısmında "Full Screen Logo" yu kapatmayı deneyin biraz daha hızlı açılabilir.
Deneyeyim hocam. Benim de bi teorim var. açılışta on saniye falan “Nvidia G210 1024 MB Vga Bios” tarzı bişeyler yazıyor. Bence bu hızlı açılışı engelliyor olabilir.😅

İstisnai model var mıdır? Bilmiyorum ama MSI X470/B450 kartlarında "Fast Boot" seçeneğinin bulunmamasını tercih etmiş.
Galiba öyle hocam olsun sistem sağlıklı çalışsın da en büyük derdimiz bu olsun bir iki dakka beklediğimiz günleri unutmamak lazım buna da şükür 😅

Haklısınız, hiç yoktan Opteron ve Phenom devri gibi değil. 🙂
Valla ben pentium ii zamanını hatırlıyorum az buçuk 99 senesi falan bilgisayar açılana kadar nerdeyse yumurta kırıp pişirmeye yetecek vakit kalıyordu😅 sonra yıllar sonra phenom işlemciyle amd ile tanıştım efsaneydi oyunlar için o zaman. Maalesef günümüz avantajı olduğu kadar teknolojisinin dezantajları da var. Eskiden 3-5 saniyede açılan sistemler yoktu ama her sistemin çok büyük kıymeti vardı. Artık her şey ulaşılabilir olduğu için insanlara o eski tadı vermiyor gibi geliyor bana. 7-8 yaşında harçlığımla aldığım Pcnet ve Chip dergilerinin tadı hala damağımdadır😊

Yeni konular

Geri
Yukarı