MSI X470 GAMING PRO Carbon AC anakarta 5000 serisi desteği geldi mi?

dogukndogan

Hectopat
Merhaba 240Hz monitöre geçiş yaptım ve Valorant'ta FPS değerlerimi yükseltmek için İşlemcimi yükselteceğim. 2700X kullanıyorum halihazırda ve şimdi 5800X alacağım.
Merak ettiğim konu kullandığım anakartıma Ryzen 5000 desteği geldi mi? Gelmediyse almaktan vazgeçip beklemeye devam edeceğim.

EDİT en alt satırda var son update le 5600x desteği gelmiş

Evet, geldi. Fakat şu an betada.
Buradan 7B78v1H1(Beta version) olana güncellerseniz 5800X ile kullanabilirsiniz. Fakat beta olduğundan ufak tefek sorunlar mevcut. Hiçbir sorun olmadan boot etmesine rağmen CPU Led'in sürekli yanması gibi mesela. Beta'dan çıkınca düzelecek bu gibi ufak sorunlar. Performans olarak sorun yok ama, takıp kullanırsınız rahatlıkla.

Son düzenleme:
CPU ledinin yanması bir sorun cıkarmadığı sürece beni etkilemez. O zaman Ryzen 7 5800X almamam için bir sebep yok doğru mudur?

İndirmeye çalıştığımda not found diyor o dosya için @Pomprik

Oradaki linkleri güncellememişler muhtemelen direk en üste gelir beta driver son çıkan zaten
@dogukndogan

Oradaki linkleri güncellememişler muhtemelen direk en üste gelir beta driver son çıkan zaten
@dogukndogan
Bu X470 Gaming Plus için.

MSI X470 GAMING PRO Carbon AC için ürün destek sayfası budur: MSI Türkiye
7B78v1H1(Beta version) olanı yapmanız gerek. 2700X takılı iken BIOS'u güncelleyip sonrasında 5800X'i takıp montaj yapınız.

Geri
Yukarı