Çözüldü MSI X570 Ace BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muratakydn

Hectopat
Daha fazla  

X570 Ace modeli anakart kullanıyorum şu an 7c35v12 versiyonundayım ve üstüne 5 versiyon daha çıktı. Direkt son versiyonu yüklesem problem olur mu sırayla mı yükseltmek lazım?

Çözüm
Özel bir durum belirtilmediği sürece en son sürümü kuracaksınız direkt.
Anakartınız için özel bir BIOS yükseltme uyarısı yok.
Bu cümleyi okuyup bilmeyen bir kullanıcı sanki Gigabyte ve diğerlerinde sırayla güncelleme yapmak zorundaymış intibasına kapılır. Mesajınız yanlış bilgilendirme uyarısı almaya bile müsait. O yüzden burada "bazı" gibi ibareler kullanmak gerek.

O sırayla yükseltme saçmalığı Gigabyte ve diğer anakart modellerinde var. Direkt son sürümü yükleyin.

Tamam da bunun tecrübe ile ne alakası var hocam?
O sırayla yükseltme saçmalığı Gigabyte ve diğer anakart modellerinde var.
Kısmen. Bazen BIOS'taki bazı değişiklikler dolayısı ile bazı ara sürümler özel yükseltme gerektiriyor. Gigabyte veya ASUS'ta ya da hiçbir üreticide, özellikle belirtilmediği sürece sırayla güncelleme zorunluluğu yok.
Bir anakartta var diye hepsinde olmak zorunda değil. MSI dışındaki markaların her anakartında bu yöntemin zorunluluğu yok belirtildiği üzere.

Bu cümleyi okuyup bilmeyen bir kullanıcı sanki Gigabyte ve diğerlerinde sırayla güncelleme yapmak zorundaymış intibasına kapılır. Mesajınız yanlış bilgilendirme uyarısı almaya bile müsait. O yüzden burada "bazı" gibi ibareler kullanmak gerek.
Düzeltiyorum o halde hocam.
Bir anakartta var diye hepsinde olmak zorunda değil. MSI dışındaki markaların her anakartında bu yöntemin zorunluluğu yok belirtildiği üzere.
Ben sadece genel olarak memnun kaldığım markayı belirttim bu olaydan ötürü.

• BIOS güncelleme sonrası açılmayan MSI anakarta rastaldım, birden çok defa.
  • BIOS güncelleme sonrası bozulan ASUS anakartımız oldu.
  • BIOS güncelleme yapmadan ekran kartı ile görüntü vermeyen Gigabyte anakart oldu.
Hepsinde sorun olabiliyor...
  • BIOS güncelleme sonrası açılmayan MSI anakarta rastaldım, birden çok defa.
  • BIOS güncelleme sonrası bozulan ASUS anakartımız oldu.
  • BIOS güncelleme yapmadan ekran kartı ile görüntü vermeyen Gigabyte anakart oldu.
Hepsinde sorun olabiliyor...
BIOSTAR X570 GTA anakart sahibiyim, 7 aydır R5 2600 işlemci ile kullanıyorum memnunum. Fakat, işlemciyi belki 3300 X veya 5000 serisine yükseltirim diye, en son sürüm BIOS'a yükselttim (

AGESA ComboAM4v2 PI 1.1.0.0C Güncellemesi (BIOS'u güncellemek için F12 Tuşunu kullanın)
32768 KB2020-11-04
Beta sürüm değil).Bios güncellemesi ardından, sisteme başka bir sebepten virüs bulaştı diye bir Sata Ssd diske Uefi kurulum yapmak istediğimizde olmadı. Klasik Bios'la kuruluyor Uefi kurulum yapmak isteyince ekran kararıp kalıyor. Uzatmayayım, eski BIOS'u yedekten geri yükleyince, UEFI Win 10 yükleyebildik. Acaba bende direk son sürümü yüklediğim için bu sorun ortaya çıkmış olabilirmi? İşlemci yükselteceğim zaman anakartın garantisi bitmiş olursa teknik servis desteği alabilirmiyiz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı