MSI X570 Ace için 32 GB 3600 MHz RAM Önerisi

filozof86

Centipat
Merhaba arkadaşlar

Ryzen 3900X işlemcileri bekliyorum fiyat uygun olursa alacağım olmazsa 3800 veya 3700 alabilirim. MSI X570 ace anakart düşünüyorum ve 32 GB 3600MHZ RAM almak istiyorum. Bu konuda RAM'lere bakarken 1200 lirayı geçmemesine dikkat ediyorum fakat bu kez de anakartın memory uyumluluk tablosunda seçtiğim RAM'ler olmuyor. Orada bulunanlara göre aratınca bu kez o RAM'ler bulunmuyor piyasa da. Beynim sulandı yardımcı olur musunuz? Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Bu arada OC işiyle uğraşmıyorum yazılımcı da değilim. Ultra'da oyun oynamak için topluyorum genelde stok ayarlara dokunmam ama 3600 de çalışması sistem uyum/ performans açısından önemli diye söylemişlerdi Recep ve Ali Bey'ler. Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Diğer bir konu ise 8 X 4 yapmaktansa 16X2 single çalışabilen RAM'lerle yapmak isterdim çünkü eskiden kit RAM'lerden biri arızalanırsa diğeri de çalışmaz diye bir söylem vardı o nedenle tek başlarına da çalışabilecek bir kombinasyon uyduramadım açıkçası.
Kimse cevap yazmadı. Öneri verebilecek olan yok mu arkadaşlar ? Alacağım ramlerin sorunsunz 3600 MHZ de çalışması gerekiyor.

Son düzenleme:
Bu konuyu gerçekten bende çok merak ediyorum.
X570 sisteme özellikle 3600 Mhz kullanılması daha iyi diyorlar ve fakat çok zor bulunuyor.
Acaba normal 3200 Mhz alsak ne gibi sonuçlar ile karşılaşırız, performans kaybı olur'mu yada daha üst Mhz'ler daha iyi sonuç verir'mi?
Bu sorular aşırı derece'de kafamı kurcalıyor.

Tahminimce çoğu test 3600 MHZ'de yapıldı ve şimdilik bios güncellemeleri oturana kadar öyle devam edecek bir de 3600 taban olmak üzere işlemciyle arasında bir performans bağı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı