MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi equalizer ayarı gözükmüyor

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Beyler temmuz 2019 ayında almış olduğum bu anakartta ALC1220 gibi gelişmiş bir ses sürücüsü olmasına rağmen equalizer ayarı bulunmuyor fakat bugün bulduğum fotoğrafta "MSI X570 GAMING Plus" anakartın da bu destek veriliyor. Anlamadım gitti sürücülerimi her hafta veya gün, gün aralıklarla yazılımlarını Dragon Center programından güncelliyorum. Bunun hakkında MSI Support yazdım bunun hakkında bana şöyle bir cevap verdiler: "Aslında, dediğimiz gibi ses yongası satıcısı tarafından belirlenir. Ancak önerinizi görevli departmanlara yansıtacağız." diye mesaj yazdılar, böyle bir şey olabilir mi? Ya "ALC1220" var sonuçta en gelişmiş ses sürücüsü. Bunu Nahimic programından ayarlayabiliyorum ama çok detaylı şekilde değil. Bu MSI vermediği bir destek mi? Yoksa sürücüler eski mi?

Adsız.png

Adsız1.png

Adsız2.png

Adsız3.png

Adsız4.png

Adsız5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Msi x570 Ace var.Bende de aynı şekilde. Açtığın konuyu görünce S/PDIF çıkışından olabileceğini düşündüm (hoparlör-realtek digital output un 2 fotoğraftaki farklarından dolayı). Fakat mantıksız geldi hem normal kabloyla eski bilgisayarımda ayarlayabildiğim hem de virüs programlarındaki mantık aklıma geldi.Korumayı windows defender dan devralır bir virüs programı kurduğumuzda.Burda da benzer birşey var sanırım nahimic programını ve sürücüsünü kaldırıp o şekilde realtek audio console dan ses efektlerini bir kontrol edermisin(Restarttan sonra) ? Gaming plus ta nahimic yok ondan çalışıyor büyük ihtimalle direkt olarak.Deneyip o şekilde yazmak isterdim ama şu anda şartlar uygun değil maalesef :)
Bol Şans Hoşçakal.

Nahimic kaldırınca bu seferde ses efekti gözükmüyor anlamadımya. Gaming Plus daha uygun bir anakart olmasına rağmen böyle bir şeyi nasıl bu anakart ta desteğini vermiyor msi anlamıyorum.

Şu anda nahimic uygulamasına equalizer eklendi ayrıntılı bir şekilde ayarlanabiliyor o tarihteki gibi değil yani durum o yüzden msi bakmaya devam edebilirsin güzel anakart. Nahimic te ayrıca güzel özellikler var ses sabitleme benzeri.
Adsız.png

Geri
Yukarı