Çözüldü MSI X570A-PRO tek çekirdek performansını arttırmak için BIOS ayarları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AbdullahAki

Hectopat
Merhaba,

Elimde MSI X570A-PRO anakart ve R9 3900X işlemci var. Soğutucu olarak stok soğutucu kullanıyorum. BIOS ayarlarında neler yaparak tek çekirdek performansını biraz daha arttırabilirim? PBO ayarlarını nasıl yapmalıyım? Şu anda 1X'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AGESA 1.0.0.4 destekli BIOS kurulu olsun. Bunun dışında PBO sınırlarını anakartın kontrolüne bırakın, zaten maksimum seviyeye çekecektir PPT, EDC ve TDC değerlerini. Çarpanı ellemeyin veya x5 ve altı yapın. Üzeri değerlerde gereksiz fazla voltaj veriyor, yoğun işlemlerde bile voltaj yüksek kalıyor. İşlemcinizin degrade olmasını istemiyorsanız fazla yükseltmeyin. Bunun dışında ekstra bir ayar yok. CCX overclock deneyebilirsiniz belki. Toplamda 2 CCD, yani 4 CCX var. Biraz uzun sürebilir ancak değer benim düşüncem :)
AGESA 1.0.0.4 destekli BIOS kurulu olsun. Bunun dışında PBO sınırlarını anakartın kontrolüne bırakın, zaten maksimum seviyeye çekecektir PPT, EDC ve TDC değerlerini. Çarpanı ellemeyin veya x5 ve altı yapın. Üzeri değerlerde gereksiz fazla voltaj veriyor, yoğun işlemlerde bile voltaj yüksek kalıyor. İşlemcinizin degrade olmasını istemiyorsanız fazla yükseltmeyin. Bunun dışında ekstra bir ayar yok. CCX overclock deneyebilirsiniz belki. Toplamda 2 CCD, yani 4 CCX var. Biraz uzun sürebilir ancak değer benim düşüncem :)

Çözüm

Dediğiniz işlemleri yaptım. YouTube üzerinde de birkaç video izleyerek düzenlemeler yaptım. Tek çekirdek hızı 4.5 GHz oldu. Tam yükte 74 derece ısındı. Normal yükte 45 derece civarında. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı