MSI X79A-GD45 Plus Yosemite Kurulum Sorunu

bkavakci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
video kurgu, grafik animasyon
Merhaba,

Daha önce os x deneyimim olmasına rağmen bu cihaza kurulum gerçekleştiremedim.
Önce ekran kartı kısmına takıldım. Ekran kartını GraphicsEnabler=No komutu ile geçtim.
Fakat buna rağmen kurulum ekranına ulaşamadım.

Mac üzerinden hazırladığım usb disk'i bildiğimiz yöntemlerle terminal üzerinden yazdım ve üzerine uefi boot seçerek clover yazdım. Fakat boot edemedim.

Pc bileşenleri
Anakart : MSI X79A-GD45 Plus
Cpu: Intel Core i7 4930K @ 3.40GHz Ivy-Bridge
Gpu: GTX 780

-v -x -s -f cpus=1 npci=0x2000 0x3000 GraphicsEnabler=Yes GraphicsEnabler=No
aklıma gelen ve forumlarda gördüğüm bütün komutları denedim fakat başarılı olamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada hazırladığım usb de Binaries Pathcing sekmesinde ki içeriklerin hiç biri işaretli değildi.
Kernel Cpu Support
Kernel PM Patch
ve bir kaç tane daha vardı hatırlayamadığım hemen hepsini denedim. Konfigürasyonlar da oluşturdum fakat başarılı olmadım. :(
verbose modda kurulum ekranının gelmesi gereken yere kadar geliyor sistem ama orada kalıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
@Recep Baltaş

Hangi imajı kullanıyorsun? Zira Clover kurmaya çalıyorsan GraphicsEnabler=Yes kodları bir işine yaramaz. BIOS ayarların nedir? Bunları paylaşırsan iyi olur.

İmaj değil Apple Store dan indirdiğim .app kullanıyorum.
Bios ayarlarım
Ahci mode
Vt d disabled

Mobilden yaziyorum hepsini yazaniyorum şu an ama bios ayarları tamam.

Zaten direk kurulum yapmıyorum, AppStore dan indirdiğim Yosemite'yi disk utility kullanarak flaşa yazıp sonra da clover la bootable yapıyorum

Sistemi -v komutu ile başlatıp takılan yerin resmini çek bir bakalım, nerede hata alıyorsun.

@montezuma merhaba,
sizin hazırladığınız raw imajla yeni bir kurulum medyası oluşturdum. El capitan için.
Fakat konunuzda belirttiğiniz ilk hatayı geçemedim. Paket dosyasında verdiğiniz dosyaları efi klasöründekilerle değiştirmiş olmama rağmen.
Bir öneriniz var mıdır ?

Acaba okumuyor musunuz yazdıklarımı? İlk sorunum boot edememekti Yosemite ile sonra bizim kullandığımız rawla yap demişsiniz onu indirdim ki üstteki mesajımda bu açıkça belli oluyor.
Yine son El Capitan kurma deneyimim sırasında sizin hazırladığınız raw konusunda bahsini ettiğiniz memory hatasını alıyorum. Uefi ile boot ettiğimde. Normal boot ettiğimde sorun çözüldü. Fakat ekran kartında takılıyorum resmini atıcam

ImageUploadedByTapatalk1444134185.527023.jpg

Aldığım hata ekteki fotoğrafta
Teşekkürler
Bahsi geçen bütün bios ayarlarını da yaptım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı