Msi X99 Gamıng 7 Arka USB ve ses girişleri çalışmıyor

CASPER78

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar msi x99 gaming 7 aldım ve bugün bilgisayarıma kurdum. Fakat arka usb ve ses girişleri çalışmamakta. Sorunu bulamadım ne yapabilirim? Kasadaki ön panel usb 3.0 girişleri çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar msi x99 gaming 7 aldım ve bugün bilgisayarıma kurdum. Fakat arka usb ve ses girişleri çalışmamakta. Sorunu bulamadım ne yapabilirim? Kasadaki ön panel usb 3.0 girişleri çalışıyor.

Anakartın üzerinde bulunan toplam USB portları için 1 chipset ve ilave 2 adet kontrolcü var. Arka paneldeki USB yuvaların 4'nü chipset, diğer 6'sını ek yongalar tarafından kontrol ediliyor:

• Intel X99 Express Chipset
- 6 x USB 3.0 ports (2 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB 3.0 connectors*)
- 6 x USB 2.0 ports (2 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB 2.0 connectors)

• ASMedia ASM1042 Chipset
- 2 x USB 3.0 ports on the back panel

• VIA VL805
- 4 x USB 3.0 ports on the back panel

Eğer BIOS'dan USB kullanımı kapatmadıysan ve arka paneldeki hiç bir USB yuvası çalışmıyorsa anakartın servise gönderilmesi gerekiyor. İşletim sistemin Win 7 yada 8-8.1 ise, en azından temel sürücülerin işletim sistemi tarafından yüklenmiş olması gerekir. Bu durumda ses çıkışlarının çalışamaması da ayrı bir teknik servis konusu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı