MSI X99A Gaming 7 Sistem Kali Linux ALC1150 Ses Sorunu

Ferit ARSLAN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Donanım Hastası
Merhabalar, Windows 8.1'in yanına Kali Linux 2016.1 kurdum, ama ses kartını tanımadı sanırım. Şöyle bir şey oturum açmadan önce, giriş ekranında ses var kontrol ediliyor, ama oturum açınca ses yine var, açma kapama ikonu yok ve kontrol edilemiyor. Ses bölümüne girdim ses aygıtı gözükmüyor, ses çıkıyor fakat standart, ne açabiliyorsun, ne kısabiliyorsun! Ama giriş ekranında böyle bir sorun yok.
  • Anakart: MSI X99A Gaming 7

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu çözümü dener misiniz :

1. Terminal'i açın ve:

Kod:
    sudo killall pulseaudio

2. Kod:
    sudo apt-get purge pulseaudio pulseaudio-utils gstreamer0.10-pulseaudio paman pavumeter pavucontrol

Kod:
    rm ~/ .pulse-cookie

Kod:
    rm -r ~/ .pulse

3. Kod:
    sudo apt-get install alsa-base alsa-tools alsa-tools-gui alsa-utils alsa-oss alsamixergui libalsaplayer0

Kod:
    apt-get install kmix

4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  5. Terminal'i açın ve bu komutu girin:

Kod:
    apt-get install pulseaudio

Kod:
    apt-get install gnome-core

6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Cevap için teşekkürler fakat, bu yöntemi ilk başta denemiştim ve şimdi tekrar denedim ama sonuç aynı. Giriş ekranında ikon var, kontrol edilebiliyor ama oturum açtıktan sonra ses kontrolü ve ikon yok. Ses standart, yani oturum ekranında ayarladığın düzeyde alabiliyorsun sesi. Ses kısmında da ses kartımı görmüyor.

Sorunun sebebi;

Evet arkadaşlar, sorunun çözümü kali linux'u günlük ISO dosyasını indirip kurduğum için kaynaklanıyor, yani eğer ben kali linux'u orjinal sitesinden indirip kursaydım böyle bir sorun ile karşılaşmayacaktım. Eğer sizlerin başına da böyle bir olay gelmemesini istiyorsanız, orjinal sitesinden indirip kurunuz. Ben güncellemelerden vesairelerden kaçmak için günlük imaj dosyasını indirdim kurdum ve o yüzden böyle bir sorun ile karşılaştım. Ama orjinal siteden indirirseniz böyle bir sorun olmayacaktır, direk donanımlarınızı tanıyacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı