MSI X99A Gaming 7 ve X99 Deluxe

Drood

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu iki kart arasından MSI X99A Gaming 7'yi tercih etmeyi düşünüyorum ancak kartla ilgili neredeyse hiç kullanıcı yorumuna rastlayamadım... Sistemin kalan parçalarının siparişini verdim. Anakart, işlemci ve kasa kaldı denilebilir.

Şimdi durum şöyle; MSI tercih edersem aradaki 500 TL ile daha güzel bir kasa alabiliyorum, öteki türlü bütçe sıkışıyor. Bir de Gaming 7'nin birkaç özelliği de hoşuma gitmedi değil.. Tam güç veren USB çıkışı gibi... Razer Kraken Chroma alınca ilgimi çekti bu özellik. Bildiğimiz gibi Kraken 7.1 Chroma harici ses kartlı, USB çıkışlı bir kulaklık.
Öte yandan Killer ethernet hakkında da biraz araştırma yaptım.
Fakat bazı şeylere takıldım. Bu ethernet girişi sorun mu yaratıyor ? ''Normal ethernet girişi olsa daha iyi olurdu'' gibi yorumlara rastladım. Durum nedir ? Yoksa internette sorun yaşayacaksam 400-500 daha çarçur edip almışken x99 Deluxe alayım bari. Yabancı forumları okudum; genellikle Amerikanlar hiçbir işe yaramadığını söylemiş... Tamam bunu anlarım onlar için gerçekten değişen bir şey olmaz adam zaten 30-40 ping ile bağlanıyorsa, Killer ile de aynı bağlanır pek değişmez.
Ancak Şili'li birinin yorumuna rastladım: ''Ben NA servarlarına bağlanırken 200 olan pingim şu an 120-130 kesinlikle memnun kalacaksınız falan yazmış.'' Şimdi bizim de durumumuz az çok buna benzer.

Ben bu anakartı Killer olduğundan değil, diğer sebepler yüzünden tercih ediyorum.
Yani normal ethernet olsa da seçecektim ve fakat eğer bu ethernet sorunlu ise hiç almayım diyorum.
Özellikle uygun fiyatı ve USB Audio Power özelliği gerçekten hoşuma gitti.

Sizlerin bu kartla ilgili yorumları, deneyimleri nelerdir ?
Bios'u güzel mi ?
OC Genie kullanışlı mı ?
Asus'a rağmen MSI seçmeli miyiz ?
Killer E2200 ve USB Audio Power özellikleri gerçekten işlevsel mi ?

Okuduğunuz için teşekkürler şimdiden.

Ben Msi x99a Gaming 7 satın aldım. Fakat 1 Ocak'da sistem elimde olacak. Ben araştırdım ve kötü yorum bulamadım, eğer zamanınız varsa ben 1 Ocak'da sistemi toplamış olacağım. Sorularını sorabilirsin. :)
Not: İmza'ya bakarsan, ne dediğimi anlarsın.

Cevap için teşekkürler. Ben de maksimum 10 güne toplamış olacağım malesef :) . Ben de olumsuz bir duruma rastlamadım ama gene de soralım dedim ne olur ne olmaz :) . Kart iyi gibi, dediğim o özellikler de çok hoş... Forum da X99S olanını kullananlar da var onlardan da bir sıkıntı duymadım hiç. Tercihim MSI olacak %95 benim de :) .

Ana karta fazla ağırlık vermeyerek sistemi biraz yükseltmek mantıklı olur. Zaten iki ana kart da yüksek. Bu sebeple yükseltme yaparken sorun yaşamazsınız. En ucuz hangisi ise onu alın bence. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı