MSI X99A Godlike Gaming vs ASUS X99 Rampage V Extreme

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirtmiş olduğum gibi bu iki anakart arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Her iki anakartta X99 platformunda en üst seviyedeler. İlk etapta Msi ışıklandırma olarak bana göz kırpıyor. Asus ise OC Panel ile ilgimi çekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsterse OC'nin kralı olsun kasan pencereli ile az OC olsun görsellik olsun bizim olsun zaten bu ana kartı alıyorsan skylake sistemdir büyük ihtimalle ve fazla oc yapmana gerek yok al MSI'ı gir bios'a tek tıkla oc yap kafan rahat olsun.

İsterse OC'nin kralı olsun kasan pencereli ile az OC olsun görsellik olsun bizim olsun zaten bu ana kartı alıyorsan skylake sistemdir büyük ihtimalle ve fazla oc yapmana gerek yok al MSI'ı gir bios'a tek tıkla oc yap kafan rahat olsun.
X99 platformunda Skylake işlemci yok. X99 anakartlar 2011(v3) soketlere uyumludur ama skylake işlemciler 1151 sokettir. Yani uyumsuz.
Bence rampage alın. Sırf görsellik için MSI tercih etmezdim ben. Asus anakartta dünya lideri ve O.C performansında diğer markalardan daha üstün ve O.C için BIOS ile uğraşmanıza da gerek yok Windows üzerinden O.C imkanı var.

@Mustafa K. Sistem toplamak üst limiti olmayan ve tamamen maddi imkanlar ile alakalı bir durum. Sebebine gelirsek X99 5930k ve 5960x işlemciler ile SLI ya da CF yaparsanız 2 ekran kartı ile her iki kart da X16 hızında çalışıyor. 40 adet PCI veriyolu var bu iki işlemcide. Bakalım bir gün maddi imkanlar el verirse SLI ya da CF yapmak için alıyorum. Ayrıca X99 platformu ayrı bir dünya :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı