Çözüldü MSI X99A Yedek BIOS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yavuzhasbal

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
PROJE MİMARI
Herkese merhaba arkadaşlar, imzamda bulunan MSI X99A anakartımda 2 adet BIOS A ve B adıyla bulunmakta.
B yani yedek olanı bugün OC yaparken girdiğim değerleri düşürdüm.
38 x 100 MHz'den 38 x 93 şeklinde yaptım ve iki BIOS'a giremedim.
CLEARCMOS yaptım olmadı, BIOS pilini çıkardım olmadı, işlemci, RAM'ler ve ekran kartını çıkarıp, CLEARCMOS ve pili çıkardım sonunda A BIOS'u kurtardım.
Normal sistemime ve A BIOS'a giriyorum. B olan ise DO hatası veriyor ve PC sürekli çalışma halinde ama görüntü yok. B'ye nasıl reset atabilirim?
A üzerindeyken B'ye M-FLASH update atabilir miyim?
Yardım ve desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak imzamdan Aida64 sonucunu bir paylaşın.

Uzaklaştıma cezası kesildiğinden yanıt veremedim, kusura bakma.
İki BIOS'da çöktü.Uzun uğraşlar sonucu çözdüm sorunu.
Aynı anakartı kullanan arkadaşlar mutlaka vardır.
Onlarında başına gelirse diye yazıyorum.
  1. CLEARCMOS tuşuna beş saniye basıyoruz.
  2. BIOS pilini çıkarıyoruz.
  3. Tekrar CLEARCMOS tuşuna beş saniye basıyoruz.
  4. BIOS pilini takmadan, PC'yi açıyoruz eğer sorun OC ayarları ilgili ise çözülüyor. Ve her iki BIOS'a girmeyi deniyoruz, deneme amaçlı.
  5. Son olarak, BIOS pilini takıp PC'yi açıyoruz ve M-FLASH ile iki BIOS'a tekrar güncelleme yapıyoruz.
Ben bu şekilde çözdüm, aynı soruyu aratan olursa burdan yardım istediğinde yardımcı olmaya çalışırım.

CMOS sıfırlama ile BIOS geri gelmez. Sizin durum çökme değil ayarlarla ilgiliydi.
O zaman OC veya BIOS ayarlarından sonra bozulan sistemi sıfırlama diyelim. :matrix:

Murat5038 Aida64 rapor hazırladım indirdiğinde söylersen kaldırayım. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı