MSI Z170A Gaming M5 Mining Sistemde 4. Ekran Kartı ile PC Açılmıyor

DJSona

Hectopat
Daha fazla  
Mining yapabilmek için bir kasa toplamaya karar verdim ve daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorun çıktı.
Kasaya ekran kartlarını sırayla takmaya başlıyorum. Her bir ekran kartını taktıktan sonra bilgisayarı açıp aygıt yöneticisinden kartın görülüp görülmediğine bakıyorum. İlk üç ekran kartında bir sorun çıkmıyor. Fakat ne zaman 4. ekran kartını taksam bir takım sorunlar oluşmaya başlıyor.
-1. seçenek: Windows açılıyor fakat "Hoşgeldiniz" yazısında takılı kalıyor
-2. seçenek: Windows tamamen açılıyor fakat hemen arkasından restart veriyor.
-3. seçenek: Bios yerine Ekranın sol üstünde Beyaz tire görünüyor ve simsiyah ekranda kalıyor.
sonuç olarak bilgisayar sağlıklı bir şekilde açılmıyor.

Ve kontrol ettiğim şunlar var;
  • Ekran kartının driver ları yüklü. Anakartın birkaç driverı eksik sadece
  • 4G decoding açık anakartta
  • PSU 1500 watt yani yeter de artar bile
  • Ryser kablolarım sağlıklı.
  • Anakart soketinde problem yok
  • Ekran kartları da sağlam.

Anakart modelim MSI Z170A Gaming M5.

Son olarak, daha önce de kendime ve arkadaşlarıma kasa toplamıştım. Ama oyun oynama amaçlı olduğu için, bilmemin çok da gerekli olmadığı, son kullanıcıyı pek ilgilendirmeyen bir konuyu öğrendim. "Maksimum PCI Express Hattı Sayısı". Su anda bu konuyu şüpheli olarak görüyorum. Acaba işlemcim ekran kartlarımdan 3 tanesini kaldırıyor olabilir mi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ekran kartları yeni yazılımla 2 karttan fazlasını SLI olarak kullandırmıyor. AMD de ise bu sınır 8 adet. Tam sistem özelliklerini yazarsanız başka arkadaşlar da yardımcı olmaya çalışacaktır
Nvidia Sli ve AMD Crossfire teknolojilerini biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin ama bu teknolojiler iki kartın tek kart gibi çalışmasını sağlıyor. Mining olayında böyle birşey yok. Tüm kartlar birbirinden bağımsız olarak çalışıyor, birbirlerine bağlamıyoruz.

Donanımım:
7x Sapphire R9 285 Dual-X O.C
Msi z170 Gaming M5
Intel Pentium G4400
2x8GB DDR4 HyperX 2133Mhz
1500 Watt Silverstone Gold PSU

Nvidia Sli ve AMD Crossfire teknolojilerini biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin ama bu teknolojiler iki kartın tek kart gibi çalışmasını sağlıyor. Mining olayında böyle birşey yok. Tüm kartlar birbirinden bağımsız olarak çalışıyor, birbirlerine bağlamıyoruz.

Donanımım:
7x Sapphire R9 285 Dual-X O.C
Msi z170 Gaming M5
Intel Pentium G4400
2x8GB DDR4 HyperX 2133Mhz
1500 Watt Silverstone Gold PSU
İşlemciniz çok düşük :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı