MSI Z170A M7 Anakart BIOS Güncelleme

ilker34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI'ın kendi sitesinde şöyle bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat ben aynı işlemleri yapıp M-Flash butonuna tıkladığımda USB'yi seçip güncelleme yapmak yerine ''Sistem yeniden başlatılacak ve flash moduna girecek'' diye bir uyarı alıyorum. İlk defa BIOS güncelleyecek olduğum için fikrinizi almak istedim. Acaba herhangi bir sıkıntı var mı yoksa verdiği uyarıya evet deyip devam etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer güncelleyemediysen MSI live indir.
O program sürücüleri de kontrol ediyor ne eksik bakarsın, hem bios güncellersin.

En son sürüm BIOS'u temiz bir USB belleğe atarak, BIOS üzerinden M-Flash ile güncelleyebilirsin. Aynı anakartı kullanıyorum. Ben bu şekilde yaptım.

Ekleme:Hazır bu konuyu görmüşken bir bakayım, yeni güncelleme var mı dedim. 1.6v sürümüne güncelledim. Aynen yukarıda anlattığım şekilde.

Son düzenleme:
Arkadaşlar MSI'ın kendi sitesinde şöyle bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat ben aynı işlemleri yapıp M-Flash butonuna tıkladığımda USB'yi seçip güncelleme yapmak yerine ''Sistem yeniden başlatılacak ve flash moduna girecek'' diye bir uyarı alıyorum. İlk defa BIOS güncelleyecek olduğum için fikrinizi almak istedim. Acaba herhangi bir sıkıntı var mı yoksa verdiği uyarıya evet deyip devam etmeli miyim?

Herhangi bir sıkıntı yok, daha kullanışlı hale getirilmiş. Sistem bir iki kere reset atıcak, ekran bir iki saniye geç gelicek merak etme. Ben de 2 gün önce aldığım sistemin biosunu güncelledim. Uygun bios u klasörsüz bir şekilde usb ye atmaya dikkat et. Bunun yanında msi live ile bios güncelleyemezsin.

Aynı anakartı kullanıyorum ve BIOS'unda sorun var ekran kartını calıstırmıyor anakart bu sorunu nasıl çözebilirim. M7 Anakartta MSI Rx470 ve R9 270 OC ekran kartlarını taktım ikiside 10 15 FPS veriyor Bıosdan mı alakalı acaba sorun

Herhangi bir sıkıntı yok, daha kullanışlı hale getirilmiş. Sistem bir iki kere reset atıcak, ekran bir iki saniye geç gelicek merak etme. Ben de 2 gün önce aldığım sistemin biosunu güncelledim. Uygun bios u klasörsüz bir şekilde usb ye atmaya dikkat et. Bunun yanında msi live ile bios güncelleyemezsin.
Lütfen yanlış bilgulendirmeyiniz insanları. MSI Live Update ile BIOS dahil olmak üzere anakartınıza ait her güncellemeyi yapabilirsiniz. Hala yok yapamazsınız demeyin. MSI anakart kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı