MSI Z170A Tomahawk AC Sistem Toplama Tavsiyesi

smnfrkn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar toplama planlarım var ancak şu şekilde toplamayı düşünüyorum: 3500 TL civarında monitör dahil şekilde bir iskelet, daha sonra ekran kartı ve depolama genişletmek gibi şeyler. Yani ilk etapta ihtiyacım olanlar bir kasa(PSU ile), anakart, işlemci, SSD, RAM ve monitör. Kasam ve PSU belli ikisi beraber 460 TL yapıyor. Ancak anakart için yaptığım seçim çok mu uçuk bilemiyorum, MSI Z170A Tomahawk AC almayı düşünüyorum. Tek sebebi de (kesinlikle online oyun oynamıyorum ve ping derdim yok) dahili Wi-Fi desteği. İşlemci olarak ya 6500 alıp ekonomi yapayım diyordum ya da 6700 alırım diyordum, fikir danıştığım biri aklıma o anakarta bu yakışır diyerek 6600k'yı soktu. SSD olarak OCZ düşünüyorum 240 GB, RAM de GSkill 8 GB 300 MHz olacak (Şimdilik tek parça) Tüm bu parçalar 1750 TL gibi yapıyor. Geriye 1750 TL kalıyor işlemcim ve monitörüm belirsiz. Monitör için Benq GL2460HM ile Viewsonic VX2263SMHL arasında gidip geliyorum. Ortalama 650 TL dersem 1100 TL civarı işlemci için kalıyor. Eğer ciddi derecede fark ederse monitörü biraz erteleyip 6700k'da alabilirim ama kafam ciddi derecede karışık. Konu hakkında fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman anakarttan kısıp işlemci ve ekran kartına mı yüklenmeliyim? Bu adaptör dahili wifi kadar iyi servis verir mi? @Silinen üye
Evet bence öyle yapmalısınız. Ben 2 sene kadar kullandım bu adaptörü modem yaklaşık bilgisayarımdan 6 metre kadar uzaklıktaydı ve ethernet kablosu takılıyken ya da adaptörle wifiden girerken internet hızında neredeyse fark olmuyordu.

Evet bence öyle yapmalısınız. Ben 2 sene kadar kullandım bu adaptörü modem yaklaşık bilgisayarımdan 6 metre kadar uzaklıktaydı ve ethernet kablosu takılıyken ya da adaptörle wifiden girerken internet hızında neredeyse fark olmuyordu.

Teşekkürler, şu ana kadar aldığım en faydalı bilgi oldu. :) Peki 3500 tl monitör dahil anakart ve hdd hariç ne önerirsiniz SSD koyacağım öncelikli olarak.

Rica ederim, ne demek.
3.500 TL'ye alttaki sistemi tavsiye ederim.
Not: Eğer kasayı Aerocool Cruisestar Advance'e çekerseniz işlemciyi i5 6500'e yükseltebilirsiniz. Sihirbazdan ayarlarken en başta i5 6400 koymuşum söylediğim gibi bir düzenleme yapıp işlemciyi i5 6500'e çekerseniz daha yararlı olacaktır.

---
Monitör: Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı
2016-12-30 23.27.40.png

Rica ederim, ne demek.
3.500 TL'ye alttaki sistemi tavsiye ederim.
Not: Eğer kasayı Aerocool Cruisestar Advance'e çekerseniz işlemciyi i5 6500'e yükseltebilirsiniz. Sihirbazdan ayarlarken en başta i5 6400 koymuşum söylediğim gibi bir düzenleme yapıp işlemciyi i5 6500'e çekerseniz daha yararlı olacaktır.

---
Monitör: Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı

Benim bu bütçeme ekran kartı dahil olmayacak, onu sonra alacağım. Anakart da tavsiye ederseniz sevinirim.

Kısaca ben söyleyeyim kafamdakini
i7 6700
MSI H170 Gaming M3
Zalman Z3 Plus + ZM700 PSU
OCZ Trion 150 Serisi 240 GB SSD
Monitör dediğiniz olabilir ya da 24 inç Benq GL2460HM

Benim bu bütçeme ekran kartı dahil olmayacak, onu sonra alacağım. Anakart da tavsiye ederseniz sevinirim.

Kısaca ben söyleyeyim kafamdakini
i7 6700
MSI H170 Gaming M3
Zalman Z3 Plus + ZM700 PSU
OCZ Trion 150 Serisi 240 GB SSD
Monitör dediğiniz olabilir ya da 24 inç Benq GL2460HM
Kafanızda böyle bir düşünce varsa bu sistem bence gayet güzel. Biraz bütçeyi yükseltebilirseniz alttaki sistemi de inceleyebilirsiniz. Ama şunu söyleyeyim çok yakında 7. Nesil intel KabyLake ve AMD Zen işlemciler çıkacak. Kabylake sanıyorum ocak ayı içinde gelecek. Onu beklemenizi öneririm. Şuanki piyasaya göre bütçenizi biraz aşan bir alternatif vereyim bende size farklı bir fikir olsun.
i7 6700K
Cooler Master Hyper 212 Evo işlemci soğutucu
Gigabyte Z170 HD3P
Corsair Vengeance 8x2 16 GB DDR4 2400 MHz
Samsung 750 Evo 250 GB veya Crucial MX300 275 GB
Dark N10
Zalman GLX 700w
Asus VP247H

Kafanızda böyle bir düşünce varsa bu sistem bence gayet güzel. Biraz bütçeyi yükseltebilirseniz alttaki sistemi de inceleyebilirsiniz. Ama şunu söyleyeyim çok yakında 7. Nesil intel KabyLake ve AMD Zen işlemciler çıkacak. Kabylake sanıyorum ocak ayı içinde gelecek. Onu beklemenizi öneririm. Şuanki piyasaya göre bütçenizi biraz aşan bir alternatif vereyim bende size farklı bir fikir olsun.
i7 6700K
Cooler Master Hyper 212 Evo işlemci soğutucu
Gigabyte Z170 HD3P
Corsair Vengeance 8x2 16 GB DDR4 2400 MHz
Samsung 750 Evo 250 GB veya Crucial MX300 275 GB
Dark N10
Zalman GLX 700w
Asus VP247H

Overclock işini en son 3 yıl önce telefonda yapıyordum artık hevesim yok ve yapmam sırf o sebepten k işlemci bakmıyorum zaten ama öneri için teşekkürler. Yeni nesil işlemcilerin gelmesinin benim için faydası nedir? Aynı bütçeyle yeni nesili alabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı