Msi Z170A ve Corsair 16 GB DDR4 RAM uyumu

axxiel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Ddr4 sistem topluyorum. Parçaları yavaş yavaş alıyorum ve elimdeki anakarta uygun ram bakıyorum. Anakart Msi Z170A Gaming M7. İşlemcim de İ7 6700K olacak. Kafamda linkteki ürün var fakat quad channel destekler mi diye aklıma takıldı. Yardımcı olursanız sevinirim. Başka ram önerilerinize de açığım.

http://www.amazon.com/gp/product/B0...dr4 3000mhz&qid=1445767637&ref_=sr_1_4&sr=8-4

Merhabalar. Ddr4 sistem topluyorum. Parçaları yavaş yavaş alıyorum ve elimdeki anakarta uygun ram bakıyorum. Anakart Msi Z170A Gaming M7. İşlemcim de İ7 6700K olacak. Kafamda linkteki ürün var fakat quad channel destekler mi diye aklıma takıldı. Yardımcı olursanız sevinirim. Başka ram önerilerinize de açığım.

http://www.amazon.com/gp/product/B00QXT62IG?keywords=corsair 16gb ddr4 3000mhz&qid=1445767637&ref_=sr_1_4&sr=8-4
Anakartın 4 adet slotu var. Siz 4 adet 4 GB modül alıp taktığınızda iki kanal olarak sorunsuz çalışması gerekir. Bu dört kanal sizin anakartınızda çalışmaz diye bir durum olacağını sanmıyorum. Siz 2x4 olarak ayrı 2 kit alıp 4 adet olarak taktığınızda yine aynı kapıya çıkıyor.

Skylake platformu Quad Channel desteklemiyor. Linkini atacağım bellekleri alabilirsin. İndirime girmiş ve işini fazlasıyla görecektir.
Demek istediğiniz bu ramlerden 2 adet alsam 4 ünü de takıp çalıştırabilir miyim ? Bu arada benim istediğim ram 3000 mhz sizin gönderdiğiniz daha düşük.

İki tane ayrı yorum var kafam karıştı açıkçası. Daha net cevap almak umuduyla.

Lütfen birisi çıkıp 4x4 16 gb 3000 mhz hızında çalışan benim anakarta uygun ram önerebilir mi? Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün topladığı skylake sistemde 4x4 kullanılmıştı ram . Benim istediğim de o kullanılan ramlerin corsair deki karşılığı hangisi. Cevap alamazsam @Winston light ın dediği ram e yönelecem zaten.

Sözünü ettiğim video bu arkadaşlar;
Skylake Sistem Toplama Rehberi - Technopat bu videoda sisteme takılan ramlerin corsair deki karşılığını arıyorum.

İki ve dört kanal çalışmayı ram belirlemiyor anakart yonga seti belirliyor. 4x4 almaktansa 2x8 almak daha mantıklı diye düşünüyorum. İleride 2x8 daha isterseniz ekleyebilirsiniz.

İki ve dört kanal çalışmayı ram belirlemiyor anakart yonga seti belirliyor. 4x4 almaktansa 2x8 almak daha mantıklı diye düşünüyorum. İleride 2x8 daha isterseniz ekleyebilirsiniz.
Hocam o zaman 4*2 dual kit ramden 2 adet alırsam da oluyo yani bu anlattıklarınıza göre değil mi ? Ben ilerde 32 gb kullanmak istemiyorum. Gerek yok çünkü

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı