MSI Z270-A Pro mikrofon çalışmama sorunu

Daha fazla  
Yeni sistemimde mikrofonu bir türlü aktif olarak kullanamadım. Anakartım Z270-A Pro. Kasa NZXT S340. Anakarttaki ses bağlantılarını yanlış bağladığımı düşünmüyorum, kontrol ettim. HD Audio pinleri doğru yere bağlı, zaten ses almak konusunda bir sorun yaşamıyorum. Kasa monitöre HDMI kablosu ile bağlı sorunun buradan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Ses monitörden geliyor ve kulaklığımı monitöre bağlayarak kulaklıkla ses alabiliyorum. Ancak kulaklığı bilgisayarın ön ve arka girişlerine takarak da denedim sonuç değişmedi.
Kulaklığımda ayrı bir mikrofon girişi yok tek bir giriş telefonumda kolaylıkla kullanabiliyorum. Oyun kulaklığı değil, Sony'nin müzik dinlemek için normal bir kulaklığı. Aygıt yöneticisinde yüklenmemiş sürücü görünmüyor. Denetim masasından Ses - Kayıt bölümüne geçtiğimde mikrofon aktif görünüyor. Bu bölümün resmini ekliyorum. Ses algısını gösteren gösterge hiçbir şekilde hareket etmiyor. Sadece kulaklık girişini yerine takarken bir anlık bir oynama oluyor. Bu bana sorunun donanımsal olmadığını düşündürüyor. Sistemim Windows 10. Açıkcası hiçbir sorun görünmüyorken yalnızca mikrofonum çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi bulunur mu?

sound.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrofona sağ tıklayıp özelliklere girin. Mikrofon ses düzeyini kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı