MSI Z270 GAMING PRO Carbon 2. M.2 SSD açılmıyor

Bilalkeskin

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Z270 GAMING PRO Carbon anakart kullanıyorum, halihazırda 1-2 yıldır kullandığım 970Evo 256 GB M.2 SSD'ye sahibim ve Windows'um burada kurulu. 2.SSD olarak 970Evo 1 TB aldım fakat taktıktan sonra direkt bilgisayarımı açamıyorum BIOS'la aktarıyor, uzun uğraşlar çeşitli ayarlar yaptım araştırarak fakat bir türlü 2.SSD ile beraber açamadım, en sonunda BIOS'u sıfırladım ve normal ayarları yapıp açtım yeni aldığım SSD'yi takmadan. İlla tekrardan mı kurmam gerekiyor Windows'u? BIOS'ta nasıl bir ayar yapmam gerekiyor (anakart 1TB yeni SSD'yi görüyor BIOS kısmında ama ana Storage kısmında sadece 256 GB olan gözüküyor)

Daha önceden yaptığım yanlış ayarlardan dolayı kurtarma modunda başlattım ve C deki driverların programların yarısı gitti, D yi de sıfırlamıştım yedek alıp. Bu hale gelinc iyice karışmış zaten 0dan rahat rahat Windows kurma kararı aldım. Bu arada yeni ssdyi birdaha taktım, biosa girip dediğiniz Boot ayarını deneyecektim fakat direkt açıldı şansıma. bilgisayarım kısmında göremiyorum sadece, kısaca şu anda Windows indirdim birazdan sıfırlayıp yükleme yapacağım. Biosta sıkıntı çekersen tekrardan güncelleme yaparım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı