MSI Z270 SLI PLUS anakart nasıldır?

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
Vatan Bilgisayar'da 550 TL olan MSI Z270 SLI PLUS anakart neden bu kadar ucuz, diğer kartlardan ne eksiği vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart gayet iyi ama önceki nesil Intel işlemcileri desteklediğinden dolayı ucuz olduğunu düşünüyorum. Yani şuanda piyasadaki güncel 8. ve 9. nesil Intel işlemcileri desteklemez bu anakart.

Anakart gayet iyi ama önceki nesil Intel işlemcileri desteklediğinden dolayı ucuz olduğunu düşünüyorum. Yani şuanda piyasadaki güncel 8. ve 9. nesil Intel işlemcileri desteklemez bu anakart.
6700k ile OC yapmak amacındayım bu kart uygun mudur karar veremedim

Z97 g 55 sli ana kartım var, 4790k ile 4.8 e cıkamıyorum auto voltajla. 4.7 ise voltaj ayarı yapsamda 1 2 saat sonra oyunlarda mavi ekran veriyor, ama millet 5 ghz ye cıkıyor her türlü geziyor. Tek açıklaması ana kartı daha verimli oc sistem için. Dostum bu arada elinde işlemci yoksa yeni sistemlere yönel, yeni çıkan oyunlarda işlemci çekirdeği az geliyor dar boğaz oluyor.

Z97 g 55 sli ana kartım var, 4790k ile 4.8 e cıkamıyorum auto voltajla. 4.7 ise voltaj ayarı yapsamda 1 2 saat sonra oyunlarda mavi ekran veriyor, ama millet 5 ghz ye cıkıyor her türlü geziyor. Tek açıklaması ana kartı daha verimli oc sistem için. Dostum bu arada elinde işlemci yoksa yeni sistemlere yönel, yeni çıkan oyunlarda işlemci çekirdeği az geliyor dar boğaz oluyor.
Bahsettiğim şey de o anakartın OC potansiyeli acaba bu anakartın düşük mü ?
Birde i9 9900k takmak bende isterim de o kadar bütçem yok i7 2. nesilin bile oyunlarda iş yaptığını görüyorum 6700k da iş yapacaktır 7700k ile aralarında pek fark da yok diye biliyorum

Bahsettiğim şey de o anakartın OC potansiyeli acaba bu anakartın düşük mü ?
Birde i9 9900k takmak bende isterim de o kadar bütçem yok i7 2. nesilin bile oyunlarda iş yaptığını görüyorum 6700k da iş yapacaktır 7700k ile aralarında pek fark da yok diye biliyorum
Aynen anakart seçimini iyi yap diye dedim.

Ya bütçe meselesi elbet ama yeni seri çıkmışken biraz daha bütçe yükseltip almak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı