MSI Z370 SLI Plus vs Z370 Tomahawk

bodominheaven

Hectopat
Eski sistemimi satıp yeni nesil bir sistem topluyorum. İşlemci olarak 8700K ya da 8600K almayı planlıyorum. Marka olarak kesinlikle MSI düşünüyorum. İki model arasında kaldım. Sizin de fikrinize ihtiyacım var.
MSI Z370 SLI Plus ve Z370 Tomahawk modelleri arasındaki en belirgin ya da tercih edilmesi gerekecek farklar nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arasında öyle pek fark göremedim. Biraz şekil farkı var Tomahawk göze hitap ediyor. Özelliklerine baktım 2 anakartında hepsi nerdeyse aynı. Ses kodekleri farklı sadece.

Yabancı forumlarda biraz araştırdım bu kodekleri SLI Plus daha iyimiş. Tabii ki kullandığın kulaklık veya hoperlöre göre değişir.

Arasında öyle pek fark göremedim. Biraz şekil farkı var Tomahawk göze hitap ediyor. Özelliklerine baktım 2 anakartında hepsi nerdeyse aynı. Ses kodekleri farklı sadece.

Yabancı forumlarda biraz araştırdım bu kodekleri SLI Plus daha iyimiş. Tabii ki kullandığın kulaklık veya hoperlöre göre değişir.

Ben de biraz araştırdım bu arada. En büyük fark olarak gözüme çarpan Tomahawk'ın SLI desteklemiyor olması. SLI Plus'ta kullanılan ses çipleri de daha iyi.
Tomahawk'taki güzel özelliklerden birisi WTF yazılımını hediye olarak barındırması.

Galiba SLI Plus modelini alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı