MSI Z390 GAMING Plus sistemde VGA ışığı yanıyor

ozkan2626

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 1.5 ay önce bilgisayarıma yeni işlemci, anakart ve RAM aldım. İki gün sonra sebebini anlamadığım bir şekilde birkaç gün de bir kapanmaya başladı. Ben de en baştan bütün parçaları çıkartıp tekrar topladım ve temiz bir Windows kurulumu yaptım. Windows Update'leri indirirken yemek yemeye gittim, döndüğümde bilgisayar çalışıyordu ama ekran gri renkti. Power tuşuna bastığım da ekrana bir çizgi geliyor ve gri renk oluyor, ankartın VGA ışığı yanıyor. Videosunu da buraya ekleyeceğim, ne yaptıysam bir türlü bilgisayarı açamadım.

-Ekran kartını başka bir PC'de denedim, çalışıyor.
-Anakartı garantiye gönderdim, bir sorunu yok dediler, çalışıyor.
-İşlemciyi garantiye gönderdim, yurt dışına çıktı. 20 gün sonra yenisini gönderdiler. Yeni işlemci göndermelerinin sebebi eskisinin bozuk olduğu için mi yoksa hiç uğraşmadan yenisini mi gönderdiler bilmiyorum.
-RAM'leri başka bir PC'de deneme imkanım olmadı ama tüm slotlarda tek tek denedim, yine bir sonuç alamadım.

PC özelliklerim:
Intel i7 9700K işlemci.
MSI Z390 GAMING Plus anakart.
Gigabyte GTX 970 ekran kartı.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB 3200 RAM.
Corsair VS650 80+ güç kaynağı (2015 yılında alındı.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosu da burada.
Merhabalar, yaklaşık 1.5 ay önce bilgisayarıma yeni işlemci, anakart ve RAM aldım. İki gün sonra sebebini anlamadığım bir şekilde birkaç gün de bir kapanmaya başladı. Ben de en baştan bütün parçaları çıkartıp tekrar topladım ve temiz bir Windows kurulumu yaptım. Windows Update'leri indirirken yemek yemeye gittim, döndüğümde bilgisayar çalışıyordu ama ekran gri renkti. Power tuşuna bastığım da ekrana bir çizgi geliyor ve gri renk oluyor, ankartın VGA ışığı yanıyor. Videosunu da buraya ekleyeceğim, ne yaptıysam bir türlü bilgisayarı açamadım.

-Ekran kartını başka bir PC'de denedim, çalışıyor.
-Anakartı garantiye gönderdim, bir sorunu yok dediler, çalışıyor.
-İşlemciyi garantiye gönderdim, yurt dışına çıktı. 20 gün sonra yenisini gönderdiler. Yeni işlemci göndermelerinin sebebi eskisinin bozuk olduğu için mi yoksa hiç uğraşmadan yenisini mi gönderdiler bilmiyorum.
-RAM'leri başka bir PC'de deneme imkanım olmadı ama tüm slotlarda tek tek denedim, yine bir sonuç alamadım.

PC özelliklerim:
Intel i7 9700K işlemci.
MSI Z390 GAMING Plus anakart.
Gigabyte GTX 970 ekran kartı.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB 3200 RAM.
Corsair VS650 80+ güç kaynağı (2015 yılında alındı.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosu da burada.
Araştırdığım kadarıyla Anakart, Ekran kartsız çalışmayı desteklemiyor sanırsam ama İşlemcinin kendi özelliği yok mu neden Ekran kartı olmadan açılmıyor? Biri yardım etsin lütfen artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı